В Юта Джаз страдаха през лятото, след като Гордън Хейуърд напусна отбора, но пък феновете вече имат нов идол.

Тази нощ новобранецът Донован Мичъл наниза невероятните 41 точки, за да изведе отбора до победа над Ню Орлийнс със 114:108.

Избраното под №13 от драфта крило подобри клубния рекорд за най-много точки на новак, който бе 38 точки на Даръл Грифит от 1981 и стана първият новобранец стигнал границата от 40 точки от 2011-а, когато го направи Блейк Грифин.

„Честно казано ми е трудно да опиша какво чувствам. Всички ми казваха да стрелям, а феновете бяха невероятни“ заяви Мичъл, който успя в 13 от 25 стрелби, като от тройката бе 6 от 12.

Пеликанс водеха с 12 точки на почивката, но в началото на последната четвърт звездата им Антъни Дейвис получи контузия и напусна, а Пеликанс загуби периода с 24:34, а с това и мача. Юта подобри баланса си до 12-11, а Ню Орлийнс е с 11-11.

Останалите резултати: Орландо – Голдън Стейт 112:133 (Кевин Дюрант бе изгонен в последната част), Вашингтон – Детройт 109:91, Торонто – Индиана 120:115, Маями – Шарлът 105:100, Чикаго – Сакраменто 106:107, Мемфис – Сан Антонио 79:95 (10-а поредна загуба за Гризлис), Оклахома Сити – Минесота 111:107 (Стивън Адамс бе 11 от 11 от игра).