Брадли Бийл разкри, че е спал малко, след като ден по-рано Вашингтон загуби от Юта с 47 точки разлика. Това обаче се оказа лоша новина за Портланд.

Гардът на Уизърдс реализира рекордните в кариерата си 51 точки и изведе Уизърдс до победа над Трейл Блейзърс със 106:92.

„Просто реших да играя свободно и да се забавлявам“ коментира играчът. „В предишния двубой нещата не се получиха, така че исках реванш“ добави баскетболистът.

Силна втора част помогна на столичани да дръпнат с 51:37 на почивката, а след това разликата скочи до 23 точки. Всички опити на Портланд за обрат се оказаха неуспешни и въпреки че Деймиън Лилард вкара 30 точки, Пионерите паднаха за трети път поред.

Освен това Бийл стана играчът, който бележи най-много точки в щата Орегон, след като подобри постижението на Лу Хъдзън и Карим Абдул Джабар от по 49 точки в залата на Трейл Блейзърс. И двата тима са с баланс 13-11 след мача.

В другите двубои Торонто победи Финикс със 126:113 след като 7 играчи завършиха с поне по 13 точки. Ръсел Уестбрук пък направи нов трипъл-дабъл с 34 точки, 13 борби и 14 асистенции и Оклахома Сити обърна Юта със 100:94, печелейки последната четвърт с 32:14.