Байерн победи с 2:1 Аугсбург и остана на три точки зад лидера Борусия Дортмунд. Марио Гомес вкара двата гола и вече с 25 попадения води голмайсторската листа в Германия.

Първото попадение падна в 24-ата секунда, като това бе най-бързият гол в Германия през този сезон. Байерн игра пестеливо, но взе победата.

Треньорът Юп Хайнкес реши да остави на пейката Тони Кроос, който висеше с картони преди възловия мач срещу лидера Борусия. Луис Густаво бе наказан за тази среща, а в титулярния състав се завърна Швайнщайгер.

Очакванията бяха за голяма победа на Байерн. И още в 24-ата секунда падна първият гол – Рибери напредна неудържимо по дясното крило, върна топката от аутлинията към Гомес. Първият удар на нападателя бе отбит от вратаря Йенч, последва добавка, която стражът пак отрази, но топката влезе в мрежата.

В следващите минути играчите на Аугсбург изненадващо наложиха пълно превъзходство на терена.

На два пъти Белингхайзен се озова в добра позиция, но Нойер се намесваше навреме. В 15-ата минута Рафаел овладя топката на точката на дузпата, Нойер излезе да го пресрещне, последва пас вляво към Ндйенг, който стреля в празната врата, но с отчаян шпагат Боатенг успя да спре топката пред голлинията.

В 23-ата минута все пак логичното се случи – Аугсбург изравни. Белингхаузен изведе Коо и южнокореецът не даде шансове на Нойер с фронталния си удар от 14 метра – 1:1.

Впоследствие Байерн отново пое инициативата, но до почивката чистите голови положения липсваха. Правеше впечатление, че играчите на Аугсбург се хвърляха здраво за всяка топка, с което противодействаха добре на фаворита.

Байерн опита да натисне през второто полувреме, но всички усилия стигаха до линията на наказателното поле. Наложи се Хайнкес да рискува и да пусне и Кроос в игра.

В 60-ата минута все пак Байерн стигна до гол. Бърза атака през Лам и Робен доведе топката до Гомес, който отблизо вкара втория си гол в срещата.

Впоследствие домакините заеха изчаквателна позиция, оставиха владеенето на топката на старателните гости от Аусгбург и заиграха за печелене на време. При една ситуация имаше съмнение за дузпа срещу Гомес, но съдията остави играта да продължи.

В крайна сметка гол не падна и Байерн взе точките. Предстои мегасблъсъкът с Борусия Дортмунд.

Байерн – Аугсбург 2:1