Байерн Мюнхен разгроми Волфсбург с 6:1 в полуфинална среща за купата на Германия, която се игра на стадион "Алианц Арена" пред 71 000 зрители. Така баварците се класираха на финала, където чакат Щутгарт или Фрайбург.

Момчетата на Юп Хайнкес откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Шакири намери Робен, той пусна успореден на голлинията пас към Манджукич и хърватинът не сбърка.

Близо четвърт час след това Шакири се възползва от грешка в защитата на гостите и асистира за попадението на Ариен Робен. Точно преди почивката Диего върна интригата с точен снаряд по диагонала от двайсетина метра.

Веднага след подновяването на играта Джердан Шакири успя да запише името си сред голмайсторите. В края на срещата резервата Марио Гомес вкара хеттрик, след точни пасове на Шакири и Швайнщайгер.

Двубоят стартира доста спокойно, най-вече заради прибраните в собствената си половина гости, което не даваха свободни пространства на своя опонент. В шестата минута Филип Лам получи от Робен отдясно и бекът опита прострелно центриране. Бастиан Швайнщайгер засече топката, но тя премина на половин метър от дясната греда. Малко след това Ариен Робен опита изстрел извън наказателното поле, но той беше блокиран от футболист в бял екип.

В 18-тата минута на срещата Джердан Шакири показа страхотен поглед върху играта, пускайки хитър разсичащ защитата пас към втурналия се отдясно Ариен Робен. Холандецът пое топката, навлезе в наказателното поле и подаде успореден на голлинията пас към Марио Манджукич. От близо седем метра хърватинът прати топката във вратата с десния крак, но се контузи от шпагата на Мадлунг. Все пак таранът продължи игра.

По-късно гостите атакуваха отляво - Родригес центрира хаотично в наказателното поле на Байерн, където Мануел Нойер излезе неадекватно и боксира право в краката на Хасебе, събаряйки своя съотборник Данте. Японецът обаче шутира право в гърдите на централния бранител на мюнхенци и опасността отмина.

Постепенно "вълците" се озъбиха и временно се настаниха в половината на своя противник, като лесно можеха да се забележат пукнатините в дефанзивния вал на Байерн. Красноречива бе ситуацията, при която Мануел Нойер извика на защитниците пред него, но ван Буйтен изчисти в тъч пред погледа на стража.

В същото време най-енергичният футболист на домакините безспорно бе Джердан Шакири, който сновеше отляво, отдясно, връщаше се назад и моментално спринтираше в предни позиции.

Именно дребосъкът отново обра аплодисментите на зрителите на стадион "Алианц Арена" в 35-тата минута. Мадлунг сбърка при паса към Медойевич, Шакири открадна топката и пусна страхотен пас в наказателното поле към Ариен Робен, който не срещна трудности да удвои аванса на своите.

Почти веднага след гола на домакините Волфсбург можеше да изравни от старата слабост на баварците - статичните положения. Родригес центрира от корнер, Нойер направи крачка напред да излезе, но после се върна назад. Даниел ван Буйтен остана под топката и Налдо нанесе удар с глава, при който Нойер скочи неориентирано, но кълбото профуча покрай гредата.

В края на първото полувреме самият Джердан Шакири получи добра възможност да се разпише. Томас Мюлер изведе швейцареца отляво, но шутът на последния с левия крак профуча на метър покрай целта.

Секунди преди края на първата част Диего охлади страстите на домакините. Бразилецът напредна леко вдясно и с феноменален снаряд по диагонала от 20 метра препарира Мануел Нойер, който се хвърли, без изобщо да може да отрази изстрела към вратата си.

Нещата си дойдоха по местата почти веднага след подновяването на играта. След изпълнение на корнер Ариен Робен намери Джердан Шакири, който стреля по земя в долния десен ъгъл извън наказателното поле и Байерн възстанови преднината си от три попадения.

Ариен Робен се опита да реализира втория си гол в срещата, но шутира над напречната греда малко след това. Двайсетина минути преди края на редовното време Виериня центрира отдясно, но спечели само корнер за своите.

В 80-тата минута Джердан Шакири бе изведен отляво със страхотно подаване от Бастиан Швайнщайгер. Швейцарецът напредна и пусна вдясно към влезлия малко по-рано като резерва Марио Гомес, който се разписа на празна врата.

Три минути след това Бастиан Швайнщайгер изведе Марио Гомес от дълбочина и нападателят бе безпощаден с плътен диагонален изстрел с десния крак. В 86-тата минута Швайнщайгер изчака включването на Гомес отдясно, подаде му в наказателното поле и таранът отново прати топката в мрежата с точен удар по диагонала вляво.

Байерн Мюнхен - Волфсбург  6:1

1:0  Марио Манджукич - 18'

2:0  Ариен Робен - 35'

2:1  Диего - 45'

3:1  Джердан Шакири - 50'

4:1  Марио Гомес - 80'

5:1  Марио Гомес - 83'

6:1  Марио Гомес - 86'

Байерн:  Нойер, ван Буйтен, Данте, Лам, Контенто, Мартинес, Швайнщайгер, Шакири, Робен (Рафиня - 74'), Мюлер (Густаво - 63'), Манджукич (Гомес - 77')