Европейският и световен клубен шампион Байерн Мюнхен победи първенеца на Судан Ал Мерик без никакви проблеми с 2:0 в приятелска среща, играна в Доха.

Германският отбор напълно доминираше над своя опонент, но се оттегли на почивка само с един гол аванс, след точния удар на Юлиан Грийн. С асистенция се отличи Марио Гьотце.

В началото на втората част Пеп Гуардиола смени целия отбор, с изключение на вратаря Щарке. "Старата лисица" Клаудио Писаро наказа африканците с хубав шут от въздуха, получавайки подаване от Марио Манджукич малко след подновяването на играта.

До края на мача Байерн се забавляваше, но така и не успя да стигне до ново попадение във вратата на суданския тим.

Още в първите секунди на двубоя Филип Лам изведе младока Юлиан Грийн сам срещу вратаря на африканците, но младокът копна технично покрай дясната греда.

Бяха изминали десетина минути игра, когато мюнхенци стигнаха до ново положение. Джердан Шакири получи в наказателното поле, нагласи топката на левия си крак и шутира, но право в ръцете на стража Салим, който боксира.

Малко след това пред Франк Рибери се откри отлична възможност да открие резултата, но плътният фронтален удар по земя на французина не затрудни заелия добра позиция Салим.

В 27-та минута Грийн пропусна нова отлична възможност. Този път топката се озова необезпокоявано в краката му след центриране от корнер и от близо пет метра младокът би силно право в тялото на Аджаб, спасил чист гол.

Логичното се случи малко след това, когато Марио Гьотце проби по дясното крило и центрира по земя в наказателното поле. Джердан Шакири пропусна топката и тя се озова на крака на Грийн. Този път талантът бе безмилостен, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл.

Байерн продължи да доминира и да мачка своя опонент, като играта се водеше изцяло в половината на Ал Мерик. Франк Рибери задържа хитро отляво и чукна към Хави Мартинес. Испанецът финтира защитник и центрира остро, но акробатичната намеса на Салим предизвика бурни овации по трибуните.

В последната минута на първото полувреме германците можеха да стигнат до заслужено второ попадение, но късметът им обърна гръб. Марио Гьотце реши да отправи силен диагонален изстрел от двайсетина метра, профучал покрай лявата греда. Митчел Вайзер би силно в наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

След подновяването на играта суданците стигнаха до първото си положение. След центриране отдясно влезлият като резерва Басар нанесе силен, но много неточен удар с глава.

В същото време Пеп Гуардиола бе заменил всичките си полеви футболисти, давайки възможност само на вратаря Том Щарке да се изявява и през второто полувреме. Клаудио Писаро засече подаване отляво и шутира веднага, но в ръцете на противниковия страж.

В 53-тата минута Рафиня центрира отдясно и в наказателното поле Марио Манджукич успя да се пребори за топката, сваляйки я за Писаро. Перуанският ветеран нанесе моментален удар от въздуха и удвои аванса на своите.

Веднага след това Манджукич можеше да реализира много красиво попадение, но прекрасният му изстрел от воле намери тялото на Салим, който спаси.

Двайсетина минути преди края на редовното време Томас Мюлер свали майсторски към Клаудио Писаро в малкия пеналт, но топката дойде дълга за 35-годишния нападател. После Манджукич намери Мюлер с великолепен диагонален пас, но германецът би в тялото на защитник.

Клаудио Писаро навърза четирима футболисти на съперника и предостави на Шьопф възможността да стреля извън наказателното поле, но бранител подложи крак и парира.

В 85-тата минута африканците стигнаха до втория си удар в мача. Абдулмунем спринтира отдясно и шутира силно, но много неточно покрай дясната греда. На отсрещната врата същото стори Джером Боатенг.

Марио Манджукич се отскубна от защитата на съперника малко след това, но в последния момент топката бе избита от крака на хърватина. В добавеното време Тиаго изведе Шьопф вляво, но ударът на последния мина покрай лявата греда.

Байерн Мюнхен - Ал Мерик  2:0

1:0  Юлиан Грийн - 35'

2:0  Клаудио Писаро - 53'

Съставът на Байерн: Щарке, Данте (Боатенг - 46'), Мартинес (Хойберг - 46'), Контенто (Алаба - 46'), Вайзер (Рафиня - 46'), Лам (Шьопф - 46'), Кроос (Залахи - 46'), Гьотце (Тиаго Алкантара - 46'), Рибери (Мюлер - 46'), Шакири (Писаро - 46'), Грийн (Манджукич - 46')