Изминаха точно 485 дни, откакто шампионът на Германия, Европа и света Байерн Мюнхен допусна последната си загуба в Бундеслигата.
Паметното събитие се случи на 28 октомври 2012 година на стадион "Алианц Арена", когато Байерн разпиля Байер Леверкузен в игрови план, но сензационно падна с 1:2 от ефективните "аспирини".
В момента баварците се намират в серия от 14 поредни победи и цели 47 поредни мача без поражение в Бундеслигата. Бившият капитан на тима и бивш национален селекционер на България Лотар Матеус избра мечтаната единайсеторка в първенството, която според него може да подчини мюнхенци.
Експертът на "Скай" е заложил на шестима футболисти от Борусия Дортмунд, който доскоро тормозеше Байерн на всички фронтове. В избора на Лотар има и трима футболисти на Волфсбург, единият от които е доскорошният халф на Байерн Луис Густаво. Двама са играчите на Шалке.
"Заложих на футболисти с богат международен опит. Това е най-добрият ми отбор. За победиш Байерн, трябва да го поставиш под натиск. Но това няма как да трае 90 минути. Все пак комбинативната им игра трябва да се наруши още в самото начало и да ги накараш да играят с високи топки. Така, както го направи Дортмунд през първото полувреме във финала на ШЛ миналия сезон. Тогава имаш шанс да победиш този Супер-Байерн", каза Матеус пред вестник "Билд".
Ето дрийм-тимът на Матеус:
Вратар: Вайденфелер (Дортмунд)
Защитници: Хумелс и Пишчек (Дортмунд), Налдо и Родригес (Волсбург)
Халфове: Гюндоган и Ройс (Дортмунд), Луис Густаво (Волфсбург), Боатенг и Фарфан (Шалке)
Нападател: Левандовски (Дортмунд)








Турция забрани къпането в Черно море
Осъждан суданец рани души с нож в Франция, полицията го простреля
Русия удря Киев с дронове и балистични ракети, най-малко седем души са загинали
Ето какво дели Никола Цолов от Formula 1
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Маурисио Руфи лети за Лас Вегас, ще бъде резерва за Макгрегър – Холоуей
Джош Хокит: Агресията на Аспинал може да се обърне срещу него
България с пълен състав на Европейското първенство до 20 години в Скопие
Трейси Кортез иска трети бой с Ерин Бланчфийлд: „На 100 процента искам реванша“
Генна терапия с потенциал за възстановяване на мозъчната функция при синдром на чупливата Х хромозома
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Коментари
Напиши коментар12:21 | 27 фев 2014 г.
15:56 | 26 фев 2014 г.
11:44 | 26 фев 2014 г.
07:36 | 26 фев 2014 г.
07:35 | 26 фев 2014 г.
07:34 | 26 фев 2014 г.
23:45 | 25 фев 2014 г.
23:14 | 25 фев 2014 г.
22:46 | 25 фев 2014 г.
21:25 | 25 фев 2014 г.
Напиши коментар