Байерн Мюнхен и Дуисбург завършиха при миролюбиво 1:1 в благотворителен мач, игран на стадион "Шауинсланд-Райзен Арена" пред около 24 130 зрители.

Всички средства от мача отиват директно в касата на закъсалия третодивизионен клуб, какъвто беше случаят и през януари, когато Дуисбург събра близо 300 000 евро от мача с Борусия Дортмунд.

Дебют за Байерн направи доскорошният нападател на Дортмунд Роберт Левандовски, който отправи първия опасен удар с глава в осмата минута, но стражът на "зебрите" Райтачак спаси. На отсрещната врата шут на Янич беше блокиран.

Бе изминал четвърт час игра, когато се стигна и до най-сериозния пропуск в мача до момента. Дуисбург атакува отляво и топката бе центрирана към границата на малкия пеналт. Янич я засече, но не успя да уцели опразнената врата.

Клоц не успя да хване добре топката при опит за стрелба от дистанция, а после Байерн стигна до наказателното поле на съперника след серия от бързи къси пасове, но защитата на домакините се справи. Хойберг пробва удар от двайсетина метра, но без особен успех.

Малко преди почивката Левандовски се пребори за топката след пробив на Контенто, но беше притиснат от бранител на противника и би високо над напречната греда.

В началото на втората част наставникът на Байерн Пеп Гуардиола пусна на терена Еди Шварц, който бе четвъртият бек в състава на германския шампион, заедно с Алаба, Бернат и Контенто. Малко по-късно Гуардиола пусна нов ляв бек - Щайнхарт, който замени Контенто.

Шорх стреля с глава минута след подновяването на играта, но не успя да уцели вратата. След това Янич отправи хубав удар от движение с левия крак, но Том Щарке спаси.

В 62-та минута Роберт Левандовски ознаменува дебюта си за Байерн с попадение. Полякът спря топката много технично с левия крак след центриране на Рафиня отдясно и чудесното първо докосване на тарана матира бранителя до него. За Левандовски не остана нищо друго, освен да прати кълбото в близкия долен десен ъгъл.

Малко след това нападателят бе близо до втори гол. Той се разходи между защитата на противника и преодоля вратаря, но от малкия ъгъл намери мрежата на вратата от външната й страна.

В 69-тата минута Дуисбург стигна до заслужено равенство след чудесна солова акция на резервата Шнелхардт, който премина през двамата бранители и отправи прекрасен техничен удар в долния ляв ъгъл.

Близо пет минути преди края на редовното време капитанът на Байерн в този мач Холгер Бадщубер напусна, изигравайки едва втория си мач след 19-месечна пауза заради операция на коленни връзки. Братът на Бастиан Швайнщайгер - Тобиас, влезе на мястото на голмайстора Левандовски.

Дуисбург - Байерн Мюнхен  1:1

0:1  Роберт Левандовски - 62'

1:1  Фабиан Шнелхардт - 69'

Дуисбург: Ратайчак (Ленц - 46'), Волце, Кюне, Шорх (М'Бенге - 53'), Майснер (Кьомерт - 60'), Клоц (Гардавски - 53'),  Бол (Вит - 46'), Албутат (Айчичек - 60'), Гроте (Шнелхардт - 60'), Янич (Дум - 60'), Онуегбу (Лекешиц - 65')

Байерн: Щарке, Бадщубер (Валтер - 86'), Контенто (Щайнхарт - 54'), Рафиня (Баста - 79'), Бернат, Алаба, Хойберг, Гаудино, Лукас Шол (Ебервайн - 46'), Зийгхарт (Шварц - 46'), Левандовски (Тобиас Швайнщайгер - 86')