Байерн Мюнхен надигра и победи Волфсбург без проблеми с 3:0 във финала на Телеком Къп, състоял се на стадион "Имтех Арена" в Хамбург. Така момчетата на Пеп Гуардиола спечелиха трофея за втори пореден път.

Баварците разпиляха своя противник през първото 30-минутно полувреме. Роберт Левандовски откри резултата с глава, след центриране на Франк Рибери.

Малко след това Писаро чукна технично с петичка към Себастиан Роде, който удвои, а после Левандовски се разписа за втори път, материализирайки соловата акция на Хойберг.

След почивката шампионите намалиха оборотите, но въпреки това контролираха развоя на мача и грабнаха купата напълно заслужено.

Срещата започна по най-добрия начин за баварците. Франк Рибери буквално подлуди Налдо с поредица от финтове край аутлинията, след което центрира меко с десния крак към границата на малкия пеналт. Там Роберт Левандовски връхлетя с всичка сила и прати топката с глава във вратата на противника, разписвайки се и в третия мач, който играе с екипа на Байерн.

Малко след това Левандовски можеше да вкара втория си гол в мача, но реферът отсъди нарушение в атака на Клаудио Писаро срещу вратаря на Волфсбург Грюн, който се свлече на тревата след неуспешен опит да финтира перуанеца и получилия се лек контакт между двамата.

Точно преди да изтече четвърт час игра, Байерн нанесе втори удар. Себастиан Роде подаде към Клаудио Писаро, който отново доказа, че за класата няма възраст. Перуанецът чукна по фантастичен начин с петичка зад гърба си към Роде, който стреля с левия крак право в долния ляв ъгъл.

Великолепна солова акция на Хойберг в 20-тата минута обърка защитата на "вълците". Младият датчанин игра на двойно с Писаро, после чукна към Левандовски и полякът отново беше безмилостен. Той си спря, нагласи се за стрелба и прати топката като куршум в долния десен ъгъл.

Най-интересното в първите минути на втората част беше появата на двама ексцентрични ултраси, единият от които дори успя да си направи добилото широка популярност напоследък "селфи" с Хави Мартинес.

В 44-тата минута Давид Алаба застана зад топката при пряк свободен удар, но неговият силен изстрел с левачката мина доста над напречната греда. На отсрещната врата Калигюри отправи фалцов удар, но право в ръцете на Щарке.

Франк Рибери проби по лявото крило след хубав финт в средата на терена и навлезе в наказателното поле. Французинът финтира Кнохе и стреля, но прати топката покрай лявата греда.

Малко преди да изтече редовното време баварската отбрана се отпусна и  подари топката на Аарън Хънт. Дошлият от Вердер Бремен полузащитник отправи фалцов удар с левия крак, но топката мина покрай целта.

Волфсбург - Байерн Мюнхен  0:3

0:1  Роберт Левандовски - 4'

0:2  Себастиан Роде - 15'

0:3  Роберт Левандовски - 20'

Волфсбург:  Грюн, Кнохе, Налдо (Клозе - 31'), Юнг, Родригес, Клих (Зегуин - 44'), Медойевич (Маланда - 31'), Виериня, Арнолд (Хънт - 31'), Перишич (Калигюри - 21'), Шайдхауер

Байерн: Щарке, Бадщубер (Рафиня - 34'), Мартинес, Роде (Тобиас Швайнщайгер - 56'), Хойберг, Бернат (Контенто - 37'), Алаба, Гаудино, Рибери (Ойконому - 56'), Писаро, Левандовски (Лукас Шол - 55')