Хамбургер поднесе изненадата на кръга в бундеслигата, като измъкна 0:0 у дома срещу Байерн. Шампионите играха предимно с резерви, но въпреки това не направиха нищо запомнящо се в този мач.

За първи път от 74 кръга насам, баварците не успяха да вкарат гол във вратата на съперника. А което е още по-странно - не създадоха почти нищо. За целия мач хората на Гуардиола отправиха само 3 точни удара, макар да владяха топката 2/3 от времето.

Това е второ равенство от началото на сезона за Байерн от общо 4 кръга. Баварците имат 8 точки, колкото Падерборн и Хофенхайм. Хамбургер е предпоследен с 2 точки и все още няма победа.

Хамбургер беше без треньор след като уволни Мирко Сломка само 7 месеца, след като го назначи. Новото попълнение Люис Холтби стартира в средата на терена. Йозеф Цинбауер изпълняваше временно треньорските функции.

Добрите новини за Байерн бяха завръщането на Ариен Робен, който се възстанови от контузия и веднага започна титуляр. Лошите новини бяха, че Франк Рибери отново липсваше. Лошите обаче се увеличиха, когато на загрявката Робен се контузи и бе сменен от Томас Мюлер.

Гьотце, Левандовски и Чаби Алонсо останаха на пейката, за да получат почивка след сблъсъка в Шампионската лига.

Баварците вкараха 31 гола в последните 7 мача с Хамбургер и отново бяха фаворит за успеха.

Байерн обваля топката още в началото на мача. Но трудно създаваше положения за гол. През първото полувреме баварците така и не застрашиха вратата на Хамбургер и футболистите на домакините напуснаха терена под нечувани напоследък аплодисменти.

След почивката играта се посъживи. Първото добро положение бе за домакините. Ласога прехвърли топката към Мюлер, а Нойер излезе от вратата, за да го посрещне. Мюлер обаче уцели мрежата от външната страна.

Вратарят на Хамбургер Дробни също имаше работа. Шакири центрира отлично за Филип Лам, който шутира от воле, но стража на домакините с крак успя да отрази удара.

В следващата атака Байерн поиска дузпа от рефера за игра с ръка на защитник, но не я получи.

Пеп Гуардиола опита да промени нещата и пусна в игра Гьотце, Левандовски и Чаби Алонсо.

Томас Мюлер опита удар от разстояние, но топката се отклони в съперник и излезе в корнер.

Малко преди края, Хамбургер можеше дори да посегне към трите точки. Мюлер изведе Люис Холтби сам срещу вратаря, но взетият под наем от Тотнъм халф прати топката над вратата.

ХАМБУРГЕР - БАЙЕРН 0:0

ХАМБУРГЕР: Дробни, Дикемайер, Вестерман, Джуру, Острзолек, Бехрами, Арслан (67 Иржичек), Мюлер (85 Щайнман), Холтби, Щибер, Ласога (75 Грийн)

БАЙЕРН: Нойер, Лам, Данте, Боатенг, Рафиня (60 Гьотце), Алаба, Бернат, Хойберг (58 Чаби Алонсо), Шакири (66 Левандовски), Мюлер, Писаро