Байер Леверкузен победи Байерн Мюнхен с 2:0 в среща от 31-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Бай Арена".

Така момчетата на Роджър Шмидт си върнаха на своя именит противник за отпадането с дузпи на четвъртфиналите за Купата на Германия.

Баварците играха предпазливо, но въпреки това пропуснаха две страхотни положения чрез Гьотце и Писаро, като преди това попадение на Кислинг беше отменено заради засада.

Десетина минути след почивката Хакан Чалханоглу откри резултата от пряк свободен удар, а четвърт час преди края Гьотце отново пропусна сам срещу вратаря.

Към края на мача рожденикът Юлиан Брандт си направи прекрасен подарък, вкарвайки втори гол за "аспирините" след невероятна солова акция на Белараби.

Шампионът Байерн остава със 76 пункта недостижим на върха, докато Леверкузен събра 58 точки и изпревари третия Борусия Мьонхенгладбах, който играе утре.

Байерн сътвори първата опасна атака чрез Марио Гьотце, който премина покрай Хилберт и стреля от петнайсетина метра. Лено успя да парира, а после Йедвай изчисти пред погледа на Щридер.

На отсрещната врата Ролфес пробва късмета си, а после попадение на Щефан Кислинг с глава правилно беше отменено, заради положение на засада на активния в ситуацията Топрак.

Беше изминал четвърт час игра, когато Хилберт намери южнокораееца Сон. Той успя да надбяга Рафиня и да шутира, но намери мрежата от външната й страна.

Шампионите очевидно играеха с мисълта за предстоящия сблъсък с Барселона на полуфиналите в Шампионската лига, защото бяха твърде пасивни.

Марио Гьотце беше изведен с хубав пас от дълбочина при една от редките атаки на гостуващия отбор. Той финтира вратаря и чукна леко към вратата, а пред голлинията Йедвай изчисти.

Десетина минути преди почивката "аспирините" се настаниха покрай наказателното поле на баварците. Йедвай пробва удар от петнайсетина метра, но би над напречната греда. После Сон стреля по диагонала, но Нойер улови.

Веднага след почивката Байерн изпусна чудесно положение. Гаудино подаде майсторски към доста по-опитния си съотборник Клаудио Писаро, който финтира Йедвай и стреля, но Лено спаси.

В 55-тата минута Байер Леверкузен откри резултата. Хакан Чалханоглу застана зад топката и реализира от пряк свободен удар, завъртайки топката над стената.

Двайсетина минути преди края Чалханоглу центрира към Кислинг, който се хвърли, но не успя да се възползва от чудесната позиция за отбелязване на попадение.

Малко след това влезлият като резерва Гьортлер показа страхотен борбен дух. Той застана на правилното място, спечели единоборството и изведе Марио Гьотце с гърди. Гьотце отново остана сам срещу вратаря и можеше да върне жеста на своя съотборник, но би право в Лено.

Защитата на Байерн също показа липса на концентрация, допускайки Сон да остане непокрит в наказателното поле. Азиатецът финтира защитник, остана на стрелкова позиция и дори имаше време да си нагласи топката. Той би мощно от седем метра, но уцели рамото на Данте...

В 81-та минута Леверкузен удвои аванса си след фантастичен пробив на Карим Белараби, който слаломира S-образно от собствената си половина до дъгата пред наказателното поле на Нойер. Тогава той пусна вдясно към влезлия малко преди това Юлиан Бранд, който разстреля вратаря на гостите с плътен удар. Така младокът си направи и чудесен подарък за 19-ия рожден ден.

В заключителната част мачът се изнерви и двата отбора си размениха няколко по-твърди влизания, като липсваха интересни голови положения.

Байер Леверкузен -  Байерн Мюнхен 2:0

1:0 Хакан Чалханоглу - 55'

2:0 Юлиан Брандт - 81'

Байер: Лено, Топрак, Хилберт, Йедвай, Вендел, Ролфес, Райнарц, Чалханоглу (Брандт - 75'), Белараби (Юрченко - 90'), Сон, Кислинг (Дърмич - 75')

Байерн: Нойер, Мартинес (Бенатия - 62'), Данте, Рафиня, Щридер, Лам (Тиаго Алкантара - 64'), Швайнщайгер, Гаудино, Вайзер, Гьотце, Писаро (Гьортлер - 72')