Байерн Мюнхен детронира Волфсбург, разбивайки го по категоричен начин с 3:1 насред стадион "Фолксваген Арена" в мач от втория кръг за Купата на Германия.

Момчетата на Пеп Гуардиола изиграха невероятно първо полувреме, в което не оставиха нито една възможност на своите любезни и объркани домакини.

Дъглас Коста откри резултата със свирепа тупалка извън наказателното поле, а след това Томас Мюлер се разписа на два пъти, възползвайки се от чудесните подавания на Давид Алаба.

След паузата баварците видимо намалиха оборотите. Вкаралият пет гола на този противник само за девет минути преди малко повече от месец Роберт Левандовски не стигна до чиста голова възможност. В последната минута Шюрле вкара почетния гол за домакините.

Така Байерн се класира за третия кръг на надпреварата, нанасяйки второ тежко поражение на вицешампионите в рамките на малко повече от месец.

Баварците стигнаха до първата чиста голова възможност. Давид Алаба отправи прострелно центриране отляво и в първия момент Роберт Левандовски беше блокиран. Полякът подаде вдясно на непокрития Томас Мюлер, но стражът Беналио спаси шута на германеца.

Точно преди да изтече четвърт час игра Байерн откри резултата след избухване на Дъглас Коста. Бразилецът финтира Луис Густаво и с бомбен изстрел пред дъгата на наказателното поле по диагонала прати кълбото в горния десен ъгъл!

В средата на първата част мюнхенци удвоиха аванса си след нова класна атака. Кингсли Коман напредна отляво, надбяга Налдо и върна назад към Коста, чийто изстрел беше блокиран. Топката попадна у Давид Алаба, който намери Мюлер отдясно и този път световният шампион не сбърка.

Домакините имаха претенции за засада, тъй като Роберт Левандовски протегна крака си, но реферът Кнут Кирхер прецени, че полякът не оказва влияние върху ситуацията. Малко след това повторенията показаха, че Роберт не се намира в положение на засада.

В 34-ата минута фиаското за клетите домакини започна да придобива застрашителни размери. Кингсли Коман подаде за набралия скорост Давид Алаба, който центрира почти от аутлинията към далечната греда. Там Томас Мюлер "хвана" кълбото във въздуха и се разписа за втори път в двубоя.

Шампионите продължиха да натискат. Коста се опита да намери Левандовски, но в последния момент нападателят беше блокиран. Тиаго Алкантара стреля неточно, а след това Мюлер беше близо до своя хеттрик, но Беналио спаси зверската му тупалка от воле. После Коста отправи точен, но слаб удар в ръцете на Беналио.

Веднага след подновяването на играта Волфсбург излезе нахъсан и беше близо до намаляване на резултата. Даниел Калиджюри отправи хубав фалцов удар по диагонала, но топката мина покрай лявана греда. Гостите отвърнаха с неточен изстрел на Алаба от пряк свободен удар.

На няколко пъти Роберт Левандовски се опитваше да се озове на стрелкова позиция, но малко повече от месец след петте си гола за девет минути срещу този противник нападателят не можеше да намери точния ритъм.

Байерн видимо намали оборотите, но все пак създаваше интересни атаки. Влезлият като резерва Ариен Робен отправи удар с глава, но топката мина покрай десния страничен стълб.

Двайсетина минути преди края на редовното време отпускането в редиците на гостите даде шанс на Волфсбург да намали пасива си. Калиджюри беше изведен сам срещу Нойер и стреля, но най-добрият вратар на планетата спаси по блестящ начин.

Тиаго Алкантара стреля над напречната греда от пряк свободен удар, а след това Робен пробва ефектно воле, но кълбото срещна тялото на съперников футболист.

В 87-та минута Калиджюри центрира отляво за Андре Шюрле, който стреля моментално от въздуха, но не успя да уцели вратата. Три минути след това обаче Шюрле вкара почетния гол за своя тим с плътен диагонален удар отдясно.

Волфсбург - Байерн Мюнхен 1:3

0:1 Дъглас Коста - 15'

0:2 Томас Мюлер - 20'

0:3 Томас Мюлер - 34'

1:3 Андре Шюрле - 90'

Волфсбург: Беналио, Данте, Налдо, Родригес, Треш (Арнолд - 26'), Луис Густаво, Виериня (Юнг - 71'), Гилавоги, Калиджюри, Дракслер (Шюрле - 63'), Дост

Байерн Мюнхен: Нойер, Боатенг, Мартинес, Алаба, Лам, Алонсо (Видал - 71'), Тиаго Алкантара, Коман (Робен - 67'), Коста, Мюлер (Рафиня - 79'), Левандовски