Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Алианц Арена".

Шампионите осъществиха ранен, но сравнително слаб натиск, който се изразяваше с изграждане на постепенни атаки. Тъкмо беше изминал половин час игра, когато Роберт Левандовски получи подаване от Дъглас Коста и откри резултата.

Полякът удвои преднината на своя отбор в средата на второто полувреме, след като беше изведен на отлична позиция от капитана Филип Лам. Така Роберт бележи всички голове за своя тим през 2016 година, след като вкара два гола и миналия петък в Хамбург.

В момента Левандовски е на втора позиция в листата на голмайсторите с 19 попадения и изостава само на един гол от лидера Пиер-Емерик Обамеянг.

Байерн Мюнхен събра 52 точки и възстанови аванса си от осем пункта пред Борусия Дортмунд. Хофенхайм остава на предпоследна позиция с 14 точки.

Напълно очаквано домакините създадоха първата опасна ситуация, но техничното изпълнение с вътрешен фалц на Ариен Робен прелетя на около метър над напречната греда. Преди да изминат десетина минути игра холандецът повтори упражнението от почти същата позиция, но би по-високо от първия път.

Тъкмо беше изминал четвърт час игра, когато Томас Мюлер отправи първия точен удар в двубоя, но Оливер Бауман внимаваше и улови без никакви проблеми. Последва нов снаряд на Мюлер, този път по диагонала, но отново вратарят се оказа последна преграда.

В средата на първата част един от най-дейните на игрището Ариен Робен записа трети пореден изстрел над вратата на гостуващия тим, освобождавайки се от двама бранители.

Байерн най-после откри резултата в 32-ата минута след продължителна акция. Дъглас Коста получи по левия фланг и центрира по земя в малкото наказателно поле, където Роберт Левандовски изпревари защитата и вкара отблизо.

Хофе стигна до първата си атака едва пет минути преди паузата, използвайки оставените свободни пространства от шампионите. Крамарич стреля точно, но право в тялото на Мануел Нойер.

Малко след подновяването на играта Мюлер отправи много опасно прострелно центриране отдясно, но Бауман успя да избие. След това Левандовски стреля с глава, но в аут.

На отсрещната врата Крамарич направи невероятен пропуск след хубав извеждащ пас. Той навлезе в наказателното поле, финтира бранител и оставайки очи в очи с Нойер, стреля покрай левия страничен стълб!

В средата на второто полувреме баварците създадоха нова постепенна акция. Капитанът Филип Лам забеляза включването на Левандовски и го намери с хубаво подаване в наказателното поле, а полякът копна покрай вратаря, за да удвои аванса на домакините.

Влезлият като резерва Артуро Видал можеше да се разпише малко след появяването си в игра, но разтресе гредата, след като преди това си спря много майсторски във въздуха. След него и Алаба пробва късмета си, но би неточно.

Тиаго Алкантара центрира меко в наказателното поле в 81-ата минута, но изстрелът с глава на Левандовски попадна в ръцете на Бауман.  Нападателят пробва шут от въздуха малко по-късно, но без успех.

Байерн Мюнхен - Хофенхайм 2:0

1:0 Роберт Левандовски - 32'
2:0 Роберт Левандовски - 64'

Байерн Мюнхен: Нойер, Алонсо, Бадщубер, Алаба, Лам, Кимих, Коста (Бернат - 88'), Робен, Коман (Тиаго - 62'), Мюлер (Видал - 67'), Левандовски

Хофенхайм: Бауман, Кадержабек, Бичакчик, Зюле, Ким, Руди, Щробъл, Хамад (Амири - 68'), Шмид (Фоланд - 77'), Варгас, Крамарич (Цубер - 68')