Шампионът Байерн Мюнхен победи Хановер с 3:1 в мач без значение от последния кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Алианц Арена".

Галерия

Момчетата на Пеп Гуардиола откриха чрез Роберт Левандовски, който постигна гол №30 през кампанията, ставайки първия футболист от 1977 година насам с подобно постижение.

Последваха две попадения на Марио Гьотце, който безспорно беше един от най-добрите играчи на терена. В средата на второто полувреме Артур Собиех намали след хубаво спиране и класен завършващ удар.

Байерн завършва кампанията с 88 точки на върха, докато Хановер е на дъното с едва 25 пункта на сметката си.

Баварците започнаха малко мудно, нападайки постепенно. Кингсли Коман отправи първия неточен удар с глава, а след това и Артуро Видал пробва късмета си, но без особен успех.

Тъкмо бяха изминали десетина минути игра, когато Роберт Левандовски откри резултата, постигайки голямата си цел - гол №30 през сезона в първенството. Той получи топката на тепсия в наказателното поле и вкара с помощта на рикошет.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4agwi8" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4agwi8_robert-lewandowski-goal-bayern-1-0-hannover-bl-14-5-2016_sport" target="_blank">Robert Lewandowski Goal Bayern 1 - 0 Hannover...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/football-new" target="_blank">football-new</a></i>

Последваха две много опасни акции на домакините, но първо Антон блокира тупалката на Франк Рибери, а после Цилер се намеси при удара на Гьотце, навързал цялата защита на Хановер преди това.

В средата на първото полувреме и гостите показаха зъби. Случаен удар към вратата на Мануел Нойер го затрудни, но останал сам срещу най-добрия вратар в света, Фосум би над напречната греда!

Преди да измине половин час игра един от най-добрите на терена Гьотце заслужено се разписа. Той отново навърза няколко играчи на противника и копна над Цилер, а пред самата голлиния Левандовски не се полакоми и остави кълбото да влезе в мрежата.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4agyid" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4agyid_mario-gotze-super-goaaal-bayern-munchen-2-0-hannover-14-05-2016-hd_sport" target="_blank">Mario G&ouml;tze SUPER GOAAAL - Bayern M&uuml;nchen 2-0...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/football-live123" target="_blank">football-live123</a></i>

До края на първата част домакините имаха още две добри положения, но Цилер спаси удар с пета на Левандовски, а Коман уцели гредата.

Малко след почивката Пеп Гуардиола реши да даде шанс за изява на втория вратар Свен Улрайх, давайки почивка на Нойер.

В 54-ата минута Гьотце успя да се разпише още веднъж. Той дебнеше хитро в наказателното поле, получи подарък от Алборноз и прати топката в долния ляв ъгъл.

Mario Gotze  Goal - Bayern Munich 3-0 Hannover... by Live1Goals

Преди да измине един час игра Едгар Приб пробва рефлекса на Улрайх, но последният се хвърли акробатично и спаси. По-късно отново Приб шутира, но този път неточно.

В средата на второто полувреме гостите стигнаха до попадение. Артур Собиех беше изведен зад гърба на защитата, надбяга Боатенг и разстреля Улрайх.

Четвърт час преди края на редовното време Франк Рибери игра на двойно с Левандовски и отправи удар, но покрай десния страничен стълб. Към края на мача Гьотце беше блокиран в опита си за хеттрик, а Рибери би неточно. В последните секунди удар на Видал беше блокиран.

Байерн Мюнхен - Хановер 3:1

1:0 Роберт Левандовски - 12'
2:0 Марио Гьотце - 28'
3:0 Марио Гьотце - 54'
3:1 Артур Собиех - 66'

Байерн: Нойер (Улрайх - 51'), Бенатия, Боатенг (Роде - 78'), Алаба, Лам, Видал, Тиаго Алкантара, Коман (Рафиня - 61'), Гьотце, Рибери, Левандовски

Хановер: Цилер, Антон, Сане, Алборноз, Аркенберг, Приб, Шмидебах, Клаус (Дирсен - 71'), Фосум, Сюлеймани (Гюлселам - 61'), Собиех