Байерн Мюнхен се класира за осминафиналите на Купата на Германия, побеждавайки Аугсбург с 3:1 на стадион "Алианц Арена".

Носителят на трофея започна със светкавичен удар и още във втората минута откри резултата чрез капитана си Филип Лам, а малко преди почивката централният нападател Джулиан Грийн.

В началото на второто полувреме и двата отбора профукаха по една дузпа, а в 68-ата минута Жи върна един гол след бърза и ефективна контраатака за малките баварци. В последните секунди Алаба сложи точка на спора.

За първи път в четирите си мача срещу този противник Аугсбург вкарва гол за Купата, но отново е елиминиран.

Момчетата на Карло Анчелоти имаха нужда от малко над 100 секунди, за да открият резултата чрез своя капитан Филип Лам, който рядко бележи попадения. Халф-бекът игра на двойно подаване с Томас Мюлер, мушна топката между краката на защитник и прати кълбото в долния ляв ъгъл с диагонален шут.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/lPB8k9yTFfw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Бяха изминали десетина минути игра, когато домакините отправиха втория си опасен изстрел в срещата, но Томас Мюлер би на няколко метра над напречната греда. Тиаго Алкантара пробва късмета си с технично изпълнение около дъгата, но също стреля над целта.

И Ренато Санчес шутира високо, а в средата на първата част Кингсли Коман не успя да засече топката при хубаво центриране отляво на Хуан Бернат.

Мерникът на Томас Мюлер също не беше настроен, а пет минути преди почивката снаряд на Тиаго Алкантара профуча точно покрай дясната греда след лек рикошет в тялото на Стафилидис.

В 41-ата минута Байерн удвои преднината си. Филип Лам чукна вдясно за Томас Мюлер, който центрира към Джулиан Грийн и младият американец използва един от редките си шансове, вкарвайки с глава.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/7y09gOXSMQM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Мюнхенци можеха да вкарат още един гол преди паузата, но Марвин Хитц направи феноменално спасяване с една ръка срещу Матс Хумелс, който го поздрави.

В началото на второто полувреме обаче Хумелс блъсна Качар в гръб в наказателното поле на Байерн и реферът правилно посочи бялата точка. Коо стреля в десния ъгъл, но Мануел Нойер спаси, а при добавката Байер не уцели вратата.

В 57-ата минута обаче и Байерн изпорти дузпа, свирена за игра с ръка на Тайгъл в наказателното поле. Томас Мюлер застана зад топката, но шутира много високо, като световният шампион все още няма гол в Бундеслигата или за Купата през кампанията.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/seCQvjk1IeQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Мюлер реши да бие от дистанция в средата на втората част, но Хитц беше застанал на правилното място и улови.

В 68-ата минута Аугсбург намали пасива си от нищото. Дон-Вон Жи получи в наказателното поле и направо препарира Нойер с плътен изтсрел в далечния ъгъл.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZvOmpOggMD4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Десетина минути преди почивката публиката на стадиона бурно аплодира влизането в игра на Холгер Бадщубер, който не беше играл от половин година заради поредната си травма. Малко след това Ренато Санчес засече с глава центриране отдясно на Бадщубер, но не уцели вратата.

В 88-ата минута Тиаго Алканатра отправи много ефектен изстрел от ждроб, но кълбото профуча покрай левия страничен стълб. В добавеното време Видал би в ръцете на Хитц.

В последните секунди на срещата Давид Алаба вкара трети гол за своите, отправяйки мощен диагонален изстрел в наказателното поле.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/neE9HY-NA6Q" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Байерн Мюнхен - Аугсбург 3:1

1:0 Филип Лам - 2'
2:0 Джулиан Грийн - 41'
2:1 Дон-Вон Жи - 68'
3:1 Давид Алаба - 93'

Пропусната дузпа (Нойер спасява): Коо (Аугсбург) - 48'

Пропусната дузпа: Мюлер (Байерн) - 57'

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс (Бадщубер - 81'), Боатенг, Лам, Бернат, Ренато (Видал - 84'), Кимих, Тиаго, Коман, Мюлер, Грийн

Аугсбург: Хитц, Янкер, Качар, Хинтерегер, Тайгъл (Шмид - 60'), Стафилидис, Коо (Алтънтоп - 77'), Кор (Шмидт - 86'), Байер