Байерн Мюнхен отново преби Арсенал с 5:1 на своя стадион "Алианц Арена" и вече има 16 поредни домакински победи в Шампионската лига, което е нов рекорд.

Впечатляващото е, че баварският колос успя да се разпише поне веднъж във всеки един от последните си 43 домакински мача в турнира!

В чудесна форма се намира Роберт Левандовски, който вкара важния втори гол за своите днес. Полякът има невероятните 15 гола в последните 13 домакински мача в турнира.

Байерн няма загуба в ШЛ на свой терен от април 2014 година, когато беше пометен от Реал Мадрид на полуфиналите с 0:4.

Добрата новина за германския шампион е, че капитанът Филип Лам е наказан за протоколния реванш в Лондон на 7-и март и ще получи почивка преди четвъртфиналните битки.