Байерн Мюнхен измъкна късно равенство 1:1 на Херта в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата, играна на стадион "Олимпиащадион".

"Старата дама" демонстрира характер и заслужено откри резултата в средата на първото полувреме чрез Ведад Ибишевич, който сложи край на головата си суша от близо 500 минути.

Баварският колос не показа играта от гръмката победа срещу Арсенал през седмицата и не създаде нито едно чисто голово положение до края. Реферът даде 5-минутно продължение, но позволи играта да се води до 97-ата минута. Именно преди изтичането й Коман беше спънат до пеналта и Робен стреля в наказателното поле, а Роберт Левандовски направи успешна добавка.

Така за първи път след 14-и февруари 2009 година берлинчани успяха да спънат именития си съперник, слагайки край на черната серия от 11 поредни поражения. Херта събра 34 точки и заема шесто място, докато Байерн остана на върха с 50 пункта, водейки с осем на втория РБ Лайпциг, който играе утре.

Момчетата на Пал Дардай започнаха много смело и в началните минути се отличиха с блокиран изстрел и блокирано центриране на Саломон Калу в малкото наказателно поле.

Баварците не се напрягаха особено след гръмката победа над Арсенал през седмицата и едва четвърт час след старта на двубоя Филип Лам центрира меко в пеналта, но право в ръцете на вратаря Ярстайн.

В средата на първото полувреме Херта откри резултата след центриране от фаул в наказателното поле. Томас Мюлер и Матс Хумелс не успяха да стигнат до топката и Ведад Ибишевич я засече ефектно от въздуха.

Байерн се опита да отвърне веднага, но Хумелс прати топката с глава слабо в ръцете на Ярстайн при центрирането на Ариен Робен. После Лам задържа и върна назад за Видал, но неговият шут беше блокиран.

В 38-ата минута Ибишевич отново вкара топката в мрежата зад Нойер, но попадението правилно беше отменено заради очевидна засада. Гостите създадоха добра атака отляво и Дъглас Коста центрира, но защитата на Херта и вратарят се справиха с дружни усилия.

Мюнхенци започнаха и второто полувреме доста лежерно, позволявайки на Ибишевич и Харагучи да отправят неточни удари. Байерн погледна напред, но Тиаго Алкантара би много слабо.

Играта на баварския колос не се получаваше и в рамките на няколко минути жълти картони получиха Хумелс, Левандовски и Алонсо. Момчетата на Карло Анчелоти прибегнаха до паническо решение и изсипваха високи топки в наказателното поле на противника.

Едва в 89-ата минута Байерн имаше добра възможност за гол. Давид Алаба стреля майсторски от пряк свободен удар, но Ярстайн успя да избие насочената в долния му ляв ъгъл топка. В 95-ата минута Ариен Робен връхлетя върху топката  с десния крак в наказателното поле на домакините, но я изпрати в близост до десния страничен стълб.

Четири секунди преди изтичането на 97-ата минута Байерн все пак изравни резултата с огромна доза късмет. Робен стреля в пеналта при изпълнение на фаул за нарушение срещу Коман, но Ярстайн спаси. В малкия пеналт най-находчив се оказа Роберт Левандовски, направил успешна добавка отблизо.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5ccge1" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5ccge1_vedad-ibisevic-goal-hd_sport" target="_blank">Vedad Ibisevic Goal HD</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/LiveGoalsTV" target="_blank">LiveGoalsTV</a></i>

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5ccox7" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5ccox7_robert-lewandowski-goal-hd-hertha-berlin-1-1-bayern-munich-18-02-2017-hd_sport" target="_blank">Robert Lewandowski Goal HD - Hertha Berlin 1-1...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/alexpaul-percec" target="_blank">alexpaul-percec</a></i>

Херта - Байерн Мюнхен 1:1

1:0 Ведад Ибишевич - 21'

1:1 Роберт Левандовски - 96'

Херта: Ярстайн, Лангкамп, Брукс, Пекарик, Платенхардт, Щарк, Харагучи (Лустенбергер - 94'), Дарида, Шилбред, Калу (Мителщедт - 92'), Ибишевич (Есвайн - 87')

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс, Алаба, Бернат (Коман - 77'), Лам, Видал (Алонсо - 61'), Кимих (Левандовски - 61'), Тиаго, Робен, Коста, Мюлер