Централният бранител на Байерн Мюнхен Матс Хумелс отпразнува невероятния си шпагат от мача с Айнтрахт Франкфурт в събота, когато практически спаси сигурен гол при резултат 0:0.

В 19-ата минута Анте Ребич пусна скрит пас зад защитата на баварците и Бранимир Хргота излезе сам срещу Мануел Нойер, финтира го и тъкмо щеше да вкара в опразнената врата, когато световният шампион Хумелс изби топката зад гърба му с изключително майсторски чист шпагат.

Избраният за четвърта поредна година за вратар №1 на планетата Нойер веднага прегърна съотборника си, помогнал му да запази поредна суха мрежа с екипа на баварския колос.

"Няма нужда да приказвам постоянно за действията си на терена, но това влизане ми хареса и на мен. За един бранител това е като да вкараш гол", каза Хумелс, който написа на профила си в Туитър "Не и в моя дом".