Байерн Мюнхен постигна сензационна късна победа с 5:4 като гост на РазенБалшпорт Лайпциг в дербито на 33-ия кръг на германската Бундеслига, играно на стадион "Ред Бул Арена".

Момчетата на Ралф Хазенхютъл нанесоха светкавичен удар още в 65-ата минута, когато Марсел Забитцер се възползва от 17-ата асистенция на най-добрия подавач в Европа Емил Форсберг.

Шампионите изравниха чрез Роберт Левандовски от спорна дузпа, но още преди да изтече половин час игра Тимо Вернер върна аванса на своите с точен изстрел от бялата точка.

Второто полувреме започна като първото - с бърз гол на "биковете". Този път негов автор бе Юсуф Поулсен, а с пряко участие с отрицателен знак отново беше Чаби Алонсо. Тиаго Алкантара намали за мюнхенци, но малко след това Вернер вкара втория си гол в мача.

В 84-ата минута Левандовски реализира своя гол №30 през кампанията, правейки успешна добавка отблизо след удара в гредата на Робен. За да бъде драмата пълна, в 91-ата минута Давид Алаба изравни от пряк свободен удар. Шокът за Лайпциг стана факт в последните секунди, когато Ариен Робен донесе късната победа на гостуващия отбор след успешна контраатака!

Кръг преди края Байерн Мюнхен е на върха със 79 пункта, а вицешампионът РБ Лайпциг има 66 точки.

Мачът започна по сензационен начин за домакините, които атакуваха по левия фланг чрез Емил Форсберг. Шведът се изстреля към наказателното поле и центрира към далечната греда с левия крак, слагайки топката на главата на Марсел Забитцер. Последният надскочи Чаби Алонсо и намери горния десен ъгъл още в 65-ата секунда!

Натискът на РазенБалшпорт продължаваше и малко след това Юсуф Поулсен можеше да удвои след ново подаване на Форсберг, но този път се получи рикошет и кълбото излезе в корнер. Не беше изтекла петата минута, когато голмайсторът Забитцер получи нова възможност, но за късмет на гостите топката профуча покрай целта.

Бяха изминали десетина минути игра, когато "биковете" отново бяха близо до удвояване на своя аванс, но хубавият фалцов удар на Тимо Вернер разтресе напречната греда! Едва тогава шампионите се втурнаха напред и отправиха първи опасен изстрел, но вратарят Гулаши отказа Ариен Робен.

Четвърт час след началния съдийски сигнал гостите получиха неочакван подарък от нищото. Филип Лам центрира в наказателното поле, където Бернардо спря топката с горната част на ръката си и реферът Тобиас Щилер посочи бялата точка след "подсказване" от помощника си. Роберт Левандовски застана зад топката и намери долния десен ъгъл за своя 29-и шампионатен гол този сезон.

После Забитцер беше изведен сам срещу Щарке, но опитният страж спаси с крак. Преди да изтече половин час игра Лайпциг напълно заслужено си върна аванса в резултата. Алонсо спъна Форсберг в наказателното поле и Тимо Вернер реализира отсъдената дузпа с плътен удар в долния ляв ъгъл.

До края на първата част и двата отбора рязко намалиха оборотите, събирайки сили след вихрената първа третина на сблъсъка.

Още в началото на второто полувреме РБ нанесе трети удар! Юсуф Поулсен се оказа най-находчив и изстреля топката около границата на наказателното поле, реализирайки с помощта на рикошет в крака на Чаби Алонсо.

Прекрасно извеждащо подаване на Ариен Робен даде възможност на Левандовски да реализира, но полякът не успя да намери долния ляв ъгъл от чудесна позиция.

Германският първенец все пак успя да минимизира щетите с второ попадение преди изтичането на един час игра. Чаби Алонсо свали с глава в наказателното поле за Тиаго Алкантара и по-младият испанец завърши с глава.

В средата на второто полувреме груба грешка на отказващия се от футбола следващата седмица Филип лам доведе до нов гол за домакините. Капитанът на шампионите загуби топката в пеналта и Тимо Вернер вкара от нищожен ъгъл!

Пред Роберт Левандовски се откриха две добри положения по-късно, но полякът първо пропусна отблизо, а след това попадението му на празна врата беше правилно отменено заради засада.

В 84-ата минута снайперистът на баварците все пак вкара своя гол №30 през сезона в Бундеслигата. Той се оказа на правилното място и направи успешна добавка след удара в напречната греда на Робен.

Точно когато домакините чакаха последния съдийски сигнал, Байерн изравни резултата в първата минута на добавеното време. Давид Алаба застана зад топката при пряк свободен удар и намери горния десен ъгъл с прекрасен фалцов изстрел!

В последните секунди домакините се втурнаха в атака, но загубиха топката и Ариен Робен завърши контрата на своите със солова акция по десния фланг и точен удар в десния ъгъл!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/y3nizYxFxaE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Yw71EnOLmcE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/fa-n_Qbwz3g" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/3aLcn4oUuyg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

РБ Лайпциг - Байерн Мюнхен 4:5

1:0 Марсел Забитцер - 2'
1:1 Роберт Левандовски - 17', дузпа
2:1 Тимо Вернер - 29', дузпа