РазенБалшпорт Лайпциг доказа защо е на път да завърши напълно заслужено на второ място в Бундеслигата още в дебютния си сезон.

"Биковете" водят с 2:1 на шампиона Байерн Мюнхен след първото полувреме, като още до петата минута можеха да имат аванс от три чисти гола, благодарение на свирепия си натиск.

Дори от авторитетната телевизия "Скай" стигнаха до извода, че баварският колос никога не е изглеждал толкова безпомощен в началото на свой мач в Бундеслигата.

РБ откри резултата още в 65-ата секунда чрез Марсел Забитцер, който се възползва от 17-ата асистенция на Емил Форсберг. Само трима играчи в историята на Бундеслигата са завършвали с повече асистенции от шведа, като рекордът е точно 20.

Попадението на Забитцер се оказа най-бързият гол в германския елит на новак. Нещо повече - Лайпциг вече има 9 вкарани гола в първите 6 минути на мачовете си, изравнявайки постижения на Айнтрахт Франкфурт (сезон 1982/83) и Кьолн (сезон 1971/72).

Байерн пък не беше получавал толкова бърз гол от 22-и август 2015 година, когато бившият нападател на Хофенхайм Кевин Фоланд вкара още в деветата секунда.

Изравнителният гол на баварците днес дойде от спорна дузпа заради игра с ръка на Бернардо. Повторенията обаче показаха, че защитникът по-скоро посреща центрирането на Филип Лам с гърдите си.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="bg"><p lang="de" dir="ltr">WAAAAAAHNNSINN!!!! Was ein Beginn! Gerade geht&#39;s los vor einer überragenden Kulisse, da köpft M. <a href="https://twitter.com/hashtag/Sabitzer?src=hash">#Sabitzer</a> das 1:0! <a href="https://twitter.com/hashtag/RBLFCB?src=hash">#RBLFCB</a> (2.) 1:0 <a href="https://t.co/67FoJFhALd">pic.twitter.com/67FoJFhALd</a></p>&mdash; RB Leipzig (@DieRotenBullen) <a href="https://twitter.com/DieRotenBullen/status/863386619734306816">13 май 2017 г.</a></blockquote>