Хофенхайм хвърли бомбата в третия кръг на германската Бундеслига, побеждавайки хегемона Байерн Мюнхен с 2:0 на стадион "Уирсол Райн-Некар Арена".

Интересното е, че това е втора поредна победа в историята на Хофенхайм над най-успешния германски клуб за първенство, като в предишните 17 опита скромният тим на милиардера Дитмар Хоп нямаше нито един успех.

Шампионите наложиха доминация с дълбока преса още от самото начало, но завършилият на четвърто място през миналия сезон Хофе действаше разумно и чакаше своите шансове. Те не липсваха и до началото на второто полувреме домакините сензационно водеха комфортно след двата гола на Марк Ут.

До края Байерн натискаше, но не успя да стигне дори до почетно попадение срещу отбора, от който привлече Себастиан Руди и Никлас Зюле през лятото. Така Хофе събра 7 точки и излезе втори, докато Байерн пропадна до пето място с актив от 6 пункта.

Момчетата на Карло Анчелоти започнаха много по-дейно и в седмата минута пропуснаха първата добра възможност. Томас Мюлер центрира отляво към Роберт Левандовски, който засече, но не успя да уцели вратата. Малко след това Тиаго Алкантара би от въздуха, но беше блокиран.

Постепенно високото темпо на игра спадна и домакините изглеждаха все по-адекватни в опитите си да участват наравно в правенето на играта. Баварците контролираха нещата, но вече не изглеждаха чак толкова опасни. В средата на първата част Рафиня заложи на шут от дистанция, но Бауман улови.

В 27-ата минута Хофенхайм откри резултата при първата си добра акция, която по ирония на съдбата дойде след странично хвърляне. Крамарич веднага хвърли към Марк Ут, който напредна зад позаспалата защита на шампионите и реализира в долния ляв ъгъл от движение.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман стояха все по-добре на терена, а близо пет минути преди почивката можеха да удвоят аванса си. Цубер напредна и отправи топовен снаряд с левачката, но Мануел Нойер изби и спаси сигурен нов гол. Мюнхенци отговориха с удар с глава на Толисо, но Бауман улови спокойно.

Малко след почивката Кингсли Коман стреля опасно, но над напречната греда. Още при следващата си акция Хофенхайм удвои преднината си - Цубер върна към Марк Ут, който стреля по земя и заби кълбото в долния ляв ъгъл.

Байерн се стресна и погледна веднага в предни позиции, но силният диагонален удар на Мюлер отдясно намери мрежата от нейната външна страна. Толисо нацели Коман при удар от голямо разстояние, а после Коман би високо.

Двайсетина минути преди края на мача Роберт Левандовски беше оставен непокрит, завъртя се и би в близкия ъгъл, но Бауман отново беше заел най-добрата позиция. Домакините отвърнаха с тупалка на Полански, минала встрани от целта.

Треньорът на гостите Карло Анчелоти пусна на терена Франк Рибери и Хамес Родригес, засилвайки огневата мощ. Това очевидно пообърка домакините, които допуснаха Хави Мартинес да стреля с глава, но Бауман боксира, а после успокои страстите.

Левандовски се пребори в купа от играчи на противника и беше готов да завърши но беше блокиран точно пред погледа на вратаря. После Ариен Робен нанесе точен, но слаб удар в ръцете на Бауман. До края гостите опитаха хаотичен натиск без никакъв успех.

Hoffenheim 1-0 Bayern Munich 09/09/2017   Mark... by FootballHG

Mark Uth Goal HD - Hoffenheim 2-0 Bayern Munich... by meteoalex1

Хофенхайм - Байерн Мюнхен 2:0

1:0 Марк Ут - 27'
2:0 Марк Ут - 51'

Хофенхайм: Бауман, Бичакчич, Нордтвайт, Хюбнер, Кадержабек, Цубер (Шулц - 69'), Гайгер (Полански - 63'), Демирбей, Амири, Крамарич, Ут (Охс - 75')

Байерн Мюнхен: Нойер, Мартинес, Хумелс, Рафиня (Рибери - 78'), Кимих, Толисо, Руди (Робен - 57'), Тиаго, Коман, Мюлер (Хамес - 78'), Левандовски