Борусия Дортмунд направи един от най-силните си мачове за годината, разбивайки Хамбургер с 6:2 в двубой от петия кръг на германската Бундеслига, който с игра на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Момчетата на Юрген Клоп вкараха два бързи гола в средата на първата част. Първо Обамеянг показа спринтьорските си качества след пас на Шмелцер и откри резултата. Веднага след това отлична комбинация между Марко Ройс и Левандовски бе завършена по изключително хладнокръвен начин от Хенрих Мхитарян.

Гостите обаче върнаха едно попадение след чудесната солова акция на Жи-Чин Лам, а след почивката Вестерман изравни резултата. В средата на втората част Обамеянг върна преднината на Борусия с втория си гол в срещата.

Двайсетина минути преди края на мача Левандовски и Ройс се разписаха в рамките на една минута и отказаха гостите от търсене на нещо повече. Малко след това Левандовски вкара втория си гол в мача.

Така Борусия се върна на върха в Бундеслигата с пълен актив от 15 точки, отмъщавайки си на Хамбургер по изключително жесток начин за двете загуби през миналия сезон.

Домакините упражниха силен натиск още от началото на мача. Шут на Обамеянг бе блокиран, а малко след това Адлер трябваше да боксира страхотната тупалка с левачката на Хенрих Мхитарян.

Последва техничен удар на Шахин около дъгата, но той бе твърде слаб. След това стражът на северняците трябваше да се намесва отново, отразявайки плътния удар на Роберт Левандовски.

Матс Хумелс нанесе хубав удар с глава след центриране на Марко Ройс от фаул, но кълбото се отби в напречната греда. Малко след това Обамеянг бе изведен отдясно. Африканецът надбяга противниковия защитник, но отправи разочароващ удар.

В 19-тата минута бързината на Обамеянг вече си каза думата. Марсел Шмелцер изпълни бърз пряк свободен удар, подавайки към Обамеянг отляво. Стрелецът мина като на шега покрай Вестерман и с безмилостен удар с левия крак от въздуха препарира Адлер. Вратарят докосна кълбото, но не успя да спре полета му към мрежата.

Само три минути след това Борусия нанесе втори удар. Ройс намери Левандовски, който веднага подаде към Мхитарян. Арменецът се отличи с чудесно първо докосване, след това нахлу в наказателното поле и с нисък удар по земята вкара топката във вратата, с помощта на лявата греда.

В средата на първата част гостите все пак успяха да намалят резултата. Жи-Чин Лам се разходи покрай защитния вал на европейския клубен вицешампион, след което отправи страхотен фалцов удар, при който топката влетя в долния десен ъгъл.

Дортмунд веднага натисна и на Адлер му се наложи да отразява нов удар на Роберт Левандовски. След това Марко Ройс бе изведен на добра позиция, но Адлер спаси силния му удар, а после топката "кацна" върху напречната греда и излезе в корнер. След изпълнението му Шахин би над вратата.

След подновяването на играта пред Обамеянг се откри добра възможност да се разпише отново, но той стреля неточно.

В 50-тата минута ван дер Ваарт изпълни пряк свободен удар и на далечната греда Суботич "увисна", позволявайки на Хайко Вестерман да нанесе плътен удар с глава за 2:2.

Малко след това Марко Ройс слаломира между защитата на гостите и отправи страховит снаряд с десния крак извън наказателното поле. Адлер изби с върха на пръстите си, а после топката се отби от напречната греда и излезе в корнер, в повторение на ситуацията от първото полувреме. Това бе греда греда за Борусия в мача.

Адлер трябваше да се намесва отново след час игра, избивайки острото центриране отдясно на Кевин Гроскройц. Интересното е, че към този момент Борусия бе отправил невероятните 20 удара (средно по един на всеки три минути), срещу само три за Хамбургер.

В средата на второто полувреме Рене Адлер бе подложен на истинска канонада от Марко Ройс и Хенрих Мхитарян, но националният вратар на Германия се справи на висота и спаси своите.

Справедливостта все пак възтържествува в 65-тата минута, когато Хамбургер най-после се огъна от жестокия натиск на Борусия. Мхитарян намери Обамеянг в наказателното поле и нападателят отправи точен диагонален удар, връщайки аванса на своите в резултата. Малко след това Марко Ройс и Хенрих Мхитарян стреляха покрай вратата на гостуващия състав.

В 73-тата минута Дортмунд стигна до четвърто попадение. Обамеянг центрира към Ройс в наказателното поле, а германецът много хитро прескочи топката за Левандовски. Полякът направи една крачка и стреля безпощадно в долния десен ъгъл.

Само няколко секунди след това Марко Ройс показа и изключителния си голов нюх след паса на Обамеянг. Той напредна към наказателното поле и мушна кълбото между краката на Дикмайер пред погледа на слисания Адлер, който нямаше какво да стори.

В 81-та минута Нури Шахин центрира към наказателното поле, където Роберт Левандовски отклони топката с глава, вкарвайки втория си гол в двубоя. Малко по-късно Матс Хумелс шутира покрай вратата.

Борусия Дортмунд отправи цели 32 изстрела по време на срещата, срещу само четири на гостуващия отбор, взимайки сладък реванш за двете поражения в първенството през миналия сезон.

Борусия Дортмунд - Хамбургер 6:2

1:0  Пиер-Емерик Обамеянг - 19'

2:0  Хенрих Мхитарян - 22'

2:1  Жи-Чин Лам - 26'

2:2  Хайко Вестерман - 50'

3:2  Пиер-Емерик Обамеянг - 65'

4:2  Роберт Левандовски - 73'

5:2  Марко Ройс - 74'

6:2  Роберт Левандовски - 81'

Дортмунд:  Вайденфелер, Суботич (Сократис - 61'), Хумелс, Шмелцер (Дурм - 79'), Гроскройц, Бендер, Шахин, Мхитарян (Хофман - 79'), Обамеянг, Ройс, Левандовски

Хамбургер:  Адлер, Дикмайер, Вестерман, Джору, Ринкон (Калханоглу - 68'), Собиех (Ирачек - 46'), Лам, Арслан, Байстер, ван дер Ваарт (Ласога - 85'), Зоуа