Борусия Дортмунд победи Кайзерслаутерн с 3:1 като гост в приятелски мач, който се игра на стадион "Фриц-Валтер щадион" пред повече от 33 хиляди зрители.

Извън състава на "жълто-черните" останаха Матс Хумелс, Невен Суботич, Илкай Гюндоган, Кевин Гроскройц и Оливер Кирх. През първото полувреме домакините бяха по-опасни, но момчетата на Юрген Клоп се отбраняваха добре.

В средата на първото полувреме Сократис центрира към Дурм, който подаде на Мхитарян. Арменецът бе съборен в наказателното поле от Орбан и реферът посочи бялата точка. Марко Ройс реализира без проблеми.

Бе изминал половин час игра, когато Гаус се опита да центрира и топката изненада Роман Вайденфелер, влизайки щастливо във вратата му. С оглед показаното на терена обаче до този момент, равенството бе напълно справедливо.

На почивката в състава на гостите само Вайденфелер, Дурм и Шахин останаха на терена. Най-интересните моменти след паузата бяха пред вратата на домакините, но пропуски направиха Блашчиковски, Шмелцер и Левандовски. Ринг и Оушън пък имаха изгодни възможности за "червените дяволи".

В 71-та минута на терена се появи младежкия национал на България Едисон Йорданов, който замени Нури Шахин.

Малко след това Якуб Блашчиковски получи хубаво подаване от Роберт Левандовски и изведе своите напред в резултата. В 81-та минута самият Левандовски мушна трети гол за Борусия.

Кайзерслаутерн - Борусия Дортмунд  1:3

0:1  Марко Ройс - 28', дузпа

1:1  Марсел Гаус - 32'

1:2  Якуб Блашчиковски - 77'

1:3  Роберт Левандовски - 81'

Дортмунд през първата част:  Вайденфелер, Пишчек, Гюнтер, Зар, Дурм, Шахин, Кел, Хофман, Мхитарян, Ройс, Дукш

Дортмунд през втората част:  Вайденфелер, Дурм, Фридрих, Зар, Шмелцер, Шахин (Йорданов - 71'), Бендер, Блашчиковски, Шибер, Обамеянг, Левандовски