Борусия Дортмунд разгроми Рот-Вайс Есен с 5:1 в приятелски мач, игран на стадиона на четвъртодивизионния отбор пред около 18 000 привърженици.

"Жълто-черните" унищожиха интригата рано-рано, благодарение на двете ранни попадения на Пиер-Емерик Обамеянг. При второто от тях първа асистенция за новия си тим записа Чиро Иммобиле.

В средата на първото полувреме Дортмунд вкара още две попадения, този път чрез Невен Суботич и Хенрих Мхитарян, които бяха безпощадни с глава.

Малко преди да изтече половин час игра Иммобиле вкара първия си гол за Борусия, получавайки подаване от Мхитарян.  Рот-Вайс все пак стигна до почетен гол, реализиран преди почивката от Соку.

Германският вицешампион започна мача много активно и още в самото начало Нури Шахин отправи плътен удар по земя, минал на педя от десния страничен стълб.

В осмата минута Чиро Иммобиле получи страхотен пас от дълбочина, но вместо да бие, реши да подава към Пиер-Емерик Обамеянг. Топката не стигна до африканеца, но стражът на домакините Никлас Хайман реши да показва финтове. Обамеянг му отне топката и вкара на празна врата.

Само няколко секунди по-късно Иммобиле получи отдясно и този път подаването му към Обамеянг на далечната греда не беше пресечено. Един от най-бързите футболисти в света бе останал напълно непокрит и вкара втория си гол в мача.

Малко преди да измине четвърт час игра записалият първата си асистенция за Борусия Иммобиле беше близо и до първото си попадение, но италианецът не успя да достигне подаването на Обамеянг.

В средата на първото полувреме възстановеният от скъсани коленни връзки Невен Суботич направи аванса на своя тим класически. Той се извиси над всички след изпълнението на Хофман от корнер и заби топката в долния ляв ъгъл с глава.

Домакините също имаха добро положение. Марсел Платцек проби и стреля технично, но право в ръцете на Хендрик Бонман. Още при следващата си атака Борусия мушна четвърти гол. Марсел Шмелцер центрира отляво и Хенрих Мхитарян надскочи съперник на границата на малкия пеналт, пращайки кълбото в мрежата с глава.

Малко преди да изтече половин час игра Чиро Иммобиле вкара първия си гол за Борусия Дортмунд. След поредната скоростна атака Мхитарян получи отдясно и веднага пусна към Иммобиле на далечната греда. Италианецът изпревари защитник и вкара петия гол за своя отбор.

В 39-тата минута Есен стигна до своя почетен гол. Себио Соку изпревари излезлия напред Бонбан след пас от дълбочина и въпреки смелата намеса на Суботич, успя да прати топката във вратата на дортмундци.

След почивката Соку получи първата добра възможност, но неговият плътен изстрел в долния ляв ъгъл беше отразен от влезлия като резерва Мич Лангерак. Като цяло темпото на игра спадна драстично, в сравнение с първото полувреме.

Двайсетина минути преди края на редовното време Милош Йожич центрира от корнер и над всички се извиси Невен Суботич, но неговият удар с глава се оказа неточен. Малко по-късно Жи вкара топката във вратата на Есен, но попадението бе отменено заради засада.

Рот-Вайс Есен - Борусия Дортмунд  1:5

0:1  Пиер-Емерик Обамеянг - 8'

0:2  Пиер-Емерик Обамеянг - 10'

0:3  Невен Суботич - 21'

0:4  Хенрих Мхитарян - 25'

0:5  Чиро Иммобиле - 30'

1:5  Себио Соку - 39'

Борусия Дортмунд: Бонман (Лангерак - 46), Суботич (Маруока - 77'), Цимерман, Пишчек (Книщок - 67'), Шмелцер (Гюл - 67'), Кирх (Бендер - 46'), Шахин (Кел - 46'), Хофман (Амини - 74'), Мхитарян (Йожич - 46'), Обамеянг (Жи - 46'), Иммобиле (Дерщроф - 46')