Борусия Дортмунд победи Айнтрахт Франкфурт само с 2:0 в среща от 30-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Момчетата на Юрген Клоп имаха превъзходство и откриха резултата в средата на първата част, когато Пиер-Емерик Обамеянг се разписа от дузпа. Малко след това той асистира на Шинджи Кагава, който покачи.

През второто полувреме "жълто-черните" сътвориха още по-силен натиск, но така и не успяваха да реализират ново попадение. Пет минути преди края Мхитарян шутира нескопосано "от дузпа в тъч".

Борусия Дортмунд събра 39 пункта и се изкачи на осма позиция в таблицата. Айнтрахт Франкфурт, завършил днешния мач без нито един точен удар, е 11-и с 36 точки.

Домакините започнаха по-дейно и натиснаха, но Айнтрахт прати топката във вратата на противника още в седмата минута. Попадението обаче правилно беше отменено, защото Сеферович се намираше в положение на засада при паса на Пиазон към него.

Беше изминал четвърт час игра, когато "жълто-черните" пропуснаха най-добрата си възможност до този момент. Якуб Блашчиковски центрира отдясно и Пиер-Емерик Обамеянг засече с глава, но над напречната греда.

В средата на първото полувреме Шмелцер центрира балонно в наказателното поле и Сони Кител игра с ръка. Реферът Вайнер правилно посочи бялата точка и Обамеянг откри резултата с изпълнение в стил "Паненка".

Кител беше замесен в почти всяка ситуация на терена. Той извърши няколко нарушения, а после стреля мощно, но доста неточно в трибуните.

Беше изминал половин час игра, когато изстрелялият се по дясното крило Обамеянг надбяга бранител и пусна успореден на голлинията пас към останалия напълно непокрит Шинджи Кагава. Японецът нямаше какво друго да стори, освен да прониже целта.

В края на първото полувреме Дурм шутира слабо, а на отсрещната врата Валдес би неточно. След това Обамеянг изведе Шмелцер с хитър пас в пеналта, но бекът не си спря добре.

В началото на второто полувреме Дортмунд продължи да създава опасни атаки, но отбраната на гостите се справяше в последния възможен момент. Шмелцер стреля от пряк свободен удар, но неточно.

Преди да изтече един час игра Замбрано задържа Обамеянг с дясната ръка в наказателното поле, но реферът предпочита да не отсъжда нов наказателен удар.

Якуб Блашчиковски шутира слабо в ръцете на вратаря а след това Дурм направи два чудесни финта, но беше отказан от Трап. Мхитарян центрира силно към влезлия като резерва Ройс, а Кагава би в тялото на съперников футболист.

Борусия така и не успяваше да се възползва от силните си минути в средата на втората част, когато буквално натика гостите в тяхното наказателно поле.

Пет минути преди края на редовното време Марко Ройс снабди Хенрих Мхитарян с прекрасен пас. Арменецът остана сам срещу вратаря по диагонала, но топката за малко да излезе в... тъч!

В последната минута на редовното време влезлият като резерва Чиро Иммобиле отправи бомбен изстрел, но кълбото профуча покрай левия страничен стълб.

Борусия Дортмунд - Айнтрахт Франкфурт 2:0

1:0  Пиер-Емерик Обамеянг - 24', дузпа

2:0  Шинджи Кагава - 32"

Дортмунд:  Лангерак, Хумелс, Сократис, Дурм, Шмелцер, Бендер, Гинтер, Блашчиковски (Ройс - 67'), Кагава, Мхитарян (Иммобиле - 87'), Обамеянг (Кампъл - 79')

Айнтрахт:  Трап, Мадлунг, Замбрано, Чандлер, Игньовски, Пиазон, Хасебе, Медойевич (Щендера - 46') {Инуи - 79'}, Кител (Валдшмидт - 73'), Сеферович, Валдес