Въпреки грубата съдийска тесла в самия край Борусия Дортмунд удари Волфсбург с 2:1 като гост в дерби от 15-ия кръг на Бундеслигата, играно на стадион "Фолксваген Арена",

"Жълто-черните" стартираха ударно и нацелиха два пъти напречната греда още до петата минута. Напълно очаквано те откриха резултата след половин час игра, когато Марко Ройс финтира вратаря и реализира осмото си попадение през кампанията.

След почивката момчетата на Томас Тухел приеха играта в своята половина и "вълците" имаха пълно превъзходство, обръщайки статистиката от 0:7 удара към двете врати на 22:14 в своя полза.

В последната минута на редовното време неадекватният рефер Тобиас Щилер отсъди измислена дузпа за домакините и Родригес реализира. В 93-ата минута обаче Кагава вкара победен гол за гостите и сложи край на серията от 29 поредни мача без загуба у дома на Волфсбург.

Вторият в таблицата Борусия Дортмунд вече има 35 точки в актива си - само с пет по-малко от лидера Байерн, който днес яде бой от третия Борусия Мьонхенгладбах (26 пункта). Волфсбург пропадна до пето място с 25 точки.

Борусия можеше да открие резултата още в третата минута чрез Илкай Гюндоган, който стреля по фантастичен начин от пряк свободен удар, но кълбото се отби в напречната греда. След това Беналио отрази удар с глава на Пишчек.

В петата минута Дортмунд нацели втора греда! този път Свен Бендер изпревари Гилавоги в малкото наказателно поле и нацели напречната греда след центриране на Хенрих Мхитарян отдясно!

Преди да изминат десетина минути игра Налдо се намеси прекрасно пред голлинията. Пишчек центрира към далечната греда за Обамеянг, но бранителят на домакините изчисти в последния момент, а малко след това беше маркирана засада.

Беналио пък се намеси добре при шут на Шмелцер. Точно четвърт час след началото на мача статистиката беше доста любопитна - 7:0 изстрела за гостите и 60% притежание на топката в тяхна полза!

Волфсбург създаде първата си опасна атака едва след като беше изминал половин час игра. Андре Шюрле прати топката в мрежата на противника, но от външната й страна.

Логичното се случи още при следващата акция на Борусия Дортмунд. Пресата на гостуващия отбор си каза думата и Хенрих Мхитарян подаде към Марко Ройс, който излезе сам срещу Беналио, финтира го и вкара в опразнената врата своя осми гол този сезон.

До края на първото полувреме домакините се активизираха, но Мхитарян изби удар на Налдо, после Бюрки улови шут на Калиджюри, а Арнолд, Виериня и Гилавоги стреляха в аут.

И двата отбора направиха бавен страт след подновяването на играта. Юлиан Дракслер навлезе в наказателното поле след комичен карамбол, но Бюрки улови.

Точно когато измина един час игра вратарят на Борусия Бюрки сбърка и позволи на Бас Дост да го обстрелва по диагонала, но нападателят стреля право в тялото му. Малко след това Бюрки направи още три спасявания - срещу Виериня, Дракслер и Родригес.

Дортмунд продължаваше да приема играта в своята половина. Виериня стреля в аут, а след това защитата на гостите се справи с острото центриране на Шюрле отляво. На отсрещната врата пък топката дойде бърза за Ройс.

В 78-та минута Мхитарян отне топката по фланга и центрира на далечната греда за Обамеянг, но той не успя да осъществи най-добрия контакт. Пред вратата на гостите пък Бендер се намеси адекватно, изчиствайки балонна топка пред голлинията.

В последната минута на редовното време реферът Щилер маркира несъществуваща дузпа за домакините след откровена симулация на Шюрле, който падна в наказателното поле, без да бъде докоснат от Пишчек и Суботич. Рикардо Родригес застана зад бялата точка и не сбърка.

В 93-ата минута обаче правдата възтържествува! Мхитарян подаде от движение на Кагава, който се оказа на правилното място в наказателното поле и смълча ликуващите фенове на домакините.

Волфсбург - Борусия Дортмунд 1:2

0:1 Марко Ройс - 32'

1:1 Рикардо Родригес - 91', дузпа

1:2 Шинджи Кагава - 93'

Волфсбург: Беналио, Налдо, Клозе, Родригес, Виериня, Арнолд, Гилавоги (Бас Дост - 46'), Дракслер, Калиджюри (Треш - 57'), Шюрле, Крузе

Дортмунд: Бюрки, Суботич, Бендер, Шмелцер, Пишчек, Гинтер, Гюндоган (Кагава - 55'), Кастро (Хофман - 82'), Мхитарян, Ройс, Обамеянг (Парк - 82')