Борусия Дортмунд попиля Борусия Мьонхенгладбах с 4:1 в двубой от 13-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

"Жълто-черните" стъпиха накриво, допускайки ранния гол на Рафаел, но след това тотално надиграха своя противник. Само 60 секунди по-късно Пие-Емерик Обамеянг изравни, вкарвайки своето 14-о попадение в първенството след пас на Марко Ройс.

Сбъркалият при гола за гостите Бартра се реабилитира и подаде на Пишчек, който вкара с глава отблизо. В средата на втората част Ройс постигна втората си асистенция в мача, а името си сред голмайсторите записа Осман Дембеле. Малко след това Ройс стигна до "хеттрик" от голови подавания, чуквайки с пета за втория гол на Обамеянг в двубоя.

Борусия Дортмунд събра 24 точки на петото място и изостава с шест от лидера Байерн. Гладбах остана с 13 точки и заема незавидното 13-о място.

Срещата започна по фантастичен начин с две бързи попадения, събрани в рамките на близо 60 секунди! Първо домакините стигнаха до вратата на противника си, но Пиер-Емерик Обамеянг не намери свой съотборник след както финтира вратаря и върна назад от малък ъгъл.

В шестата минута Гладбах откри резултата при първата си акция. Марк Бартра не изчисти добре центриране в наказателното поле на своя тим и Рафаел прати топката в долния ляв ъгъл с много прецизно изпълнение от петнайсетина метра.

Дортмунд не се стресна и набързо отговори. Осман Дембеле центрира към Марко Ройс, който майсторски чукна с върха на обувката си за Обамеянг и голмайсторът на първенството реализира своя 14-и гол в Бундеслигата този сезон.

Преди да изтече четвърт час игра бекът Лукаш Пишчек вкара третия си гол през кампанията. Дембеле изпълни корнера и Бартра се реабилитира частично за грешката си в началото, подавайки за Пишчек. полякът нямаше какво да стори, освен да вкара с глава отблизо!

Половин час след началото на мача Марко Ройс получи много хубав пас в коридор от Дембеле и стреля, но Елведи го блокира в последния момент. При изпълнението на корнера Гинтер стреля от воле, но над напречната греда.

Мет минути след почивката Марко Ройс вкара страхотен гол с петичка след центриране отдясно на Пишчещ, но попадението правилно беше отменено заради засада. На отсрещната врата Сократис за малко да си вакара автогол при опит да пресече центрирането на Рафаел. Кристинсен засече с глава пред неуверения Вайденфелер, но топката профуча покрай целта.

В средата на втората част Марко Ройс записа втора асистенция в мача. Той подаде за Осман Дембеле, който финтира защитник и прати кълбото в долния ляв ъгъл!

Истинска футболна хармония сътвориха момчетата на Тухел в 68-ата минута! Дембеле подаде за Ройс, който премина покрай двама бранители и чукна с петичка за Обамеянг и габонецът вкара 15-ия си гол през сезона!

В последните минути влезлият като резерва Кристиан Пулишич пробва късмета си от малък ъгъл, но Зомер отрази.

All Goals HD - Borussia Dortmund 4-1 Borussia... by arcturusmedia33

Борусия Дортмунд - Борусия Мьонхенгладбах 4:1

0:1 Рафаел - 6'
1:1 Пиер-Емерик Обамеянг - 7' (асистенция на Марко Ройс)
2:1 Лукаш Пишчек - 15'
3:1 Осман Дембеле - 64' (асистенция на Марко Ройс)
4:1 Пиер-Емерик Обамеянг - 68' (асистенция на Марко Ройс)

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Сократис, Бартра, Пишчек, Шмелцер, Гинтер, Кастро, Шахин (Вайгъл - 36'), Дембеле (Мор - 89'), Ройс (Пулишич - 78'), Обамеянг

Борусия Мьонхенгладбах: Зомер, Елведи, Кристенсен, Корб, Вендт, Щробъл, Крамер, Азар (Джонсън - 78'), Дахуд (Вестергаард - 73'), Щиндъл, Рафаел (Хаан - 82')