Борусия Дортмунд измъкна късно равенство 2:2 като гост на Реал Мадрид в зрелищен директен сблъсък за първото място в група "F" на Шампионската лига, игран на стадион "Сантяго Бернабеу".

Двата отбора изиграха вълнуващо първо полувреме, в което имаха добри възможности, но "белия балет" взе превес с попадението на Карим Бензема на празна врата.

Още в началото на второто полувреме испанският колос удвои преднината си чрез Бензема, но малко след това Борусия се върна в мача с попадение на дежурния си реализатор Пиер-Емерик Обамеянг.

"Жълто-черните" се опитаха да стигна до равенството, но домакините бяха по-близо до нов гол, когато Кристиано Роналдо нацели гредата. Все пак в 88-ата минута Борусия сюрпризира "белия балет" с бърза контра, при която Марко Ройс се възползва от точното подаване на Обамеянг!

Така Борусия Дортмунд остана на върха в групата с актив от 14 точки и ще чака предполагаемо по-лек жребий за осминафиналите. Реал Мадрид е втори с 12 пункта.

Германците започнаха много смело и отправиха първите два удара в срещата. Пиер-Емерик Обамеянг би доста неточно, но тупалката на Андре Шюрле профуча застрашително на метър и половина над напречната греда.

Преди да изминат десет минути игра обаче Реал Мадрид създаде най-чистото положение в мача. Каземиро отне с чист шпагат, Кристиано Роналдо напредна и чукна с пета за Карим Бензема, но неговият удар беше спасен от Роман Вайденфелер.

Не след дълго Васкес шутира горе, а в 18-ата минута Реал профука най-добрата си възможност до момента. Кристиано пусна разкошна за Хамес, който остана сам срещу Вайденфелер, но от малък ъгъл би право в тялото на стража! Последва нов удар на колумбиеца, но отново германският вратар се намеси.

Преди да изтече половин час игра Реал Мадрид поведе заслужено. Даниел Карвахал центрира по земя в малкото наказателно поле и от удобна позиция Бензема вкара на празна врата.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/c5omXp_3OwM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Марк Бартра си позволи да стреля от дистанция, но кълбото прелетя много встрани от дясната греда. След това Кристиан Пулишич нанесе точен, но сравнително слаб диагонален удар и Навас отрази.

Борусия получи възможност да изпълни пряк свободен удар, при който Шюрле стреля хитро през стената и насочи топката към долния ляв ъгъл, но Навас спаси! На отсрещната врата Бензема пусна за Роналдо, който не успя да засече на отлична позиция.

В началото на второто полувреме Осман Дембеле заложи на солова акция и отправи опасен удар в наказателното поле, но на педя покрай десния страничен стълб! След това Кастро беше оставен на много добра позиция, но не засече добре при хубавия пас на Пулишич.

Пропуските на Дортмунд бяха наказани от домакините и в 53-ата минута Реал удвои аванса си чрез Карим Бензема, който засече с глава центрирането отляво на Хамес. Интересното е, че секунди по-рано французинът пропусна да вкара сам срещу Вайденфелер.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Tv-JK7PAY2I" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Малко преди изтичането на час игра Борусия най-после успя да материализира едно от положенията си. Шюрле свали във въздуха за Пиер-Емерик Обамеянг и габонецът вкара на празна врата от движение.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-OpnKyAN1Ss" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

В средата на второто полувреме спортното щастие покри германците. Вайденфелер спаси с една ръка страхотен удар на Роналдо, а секунди по-късно удар на Бензема беше изчистен пред голлинията от влезлия като резерва Марко Ройс.

Мощен шут на Марсело профуча над целта, а в 78-ата минута останалият непокрит Кристиано нацели дясната греда с технично изпълнение!

В 88-ата минута Дортмунд стигна до сензационно изравняване! Обамеянг надбяга Рамос отдясно и подаде към границата на малкото наказателно поле, където Марко Ройс не пропусна!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/sZpnWOUwRYM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Реал Мадрид - Борусия Дортмунд 2:2

1:0 Карим Бензема - 28'
2:0 Карим Бензема - 53'
2:1 Пиер-Емерик Обамеянг - 60'
2:2 Марко Ройс - 88'

Реал Мадрид: Навас, Варан, Рамос, Карвахал, Марсело, Васкес, Каземиро, Модрич (Кроос - 63'), Хамес, Кристиано, Бензема (Мората - 85')

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Бартра, Сократис, Пишчек, Шмелцер, Вайгъл, Кастро (Роде - 80'), Пулишич (Мор - 61'), Дембеле, Шюрле (Ройс - 61'), Обамеянг