Феновете на Борусия Дортмунд са доволни, че голмайсторът на тима Пиер-Емерик Обамеянг страда, заради изненадващото отпадане на Габон в групите на турнира за Купата на Африка.

Сега Батман ще се върне по-рано от очакваното и дори може да попадне в групата за неделния мач с Майнц за първенство, твърди германската телевизия Sport1.

Очаква се голмайсторът на Бундеслигата през сезона да се включи към заниманията на "жълто-черните" още в сряда или четвъртък.

Габон завърши 0:0 с Камерун в третия си мач от групата и след три хикса остана на трето място, което не дава право за участие в елиминациите.

"Още го мисля, защото бяхме по-добри от всички останали отбори в групата. Имахме всички шансове да се класираме напред", страда Обамеянг, който пропусна голямо положение още в четвъртата минута, изпускайки от два метра.

"За съжаление има и дни като този,в който не можеш да вкараш и от два метра, удряме гредата или вратарят прави спасяване, без да я наясно как е успял да го стори", добави Пиер-Емерик.