Борусия Дортмунд започна по превъзходен начин новия сезон в Бундеслигата, след като разби на пух и прах с 3:0 Волфсбург при гостуването си на "Фолксваген Арена".

Това е и пета поредна победа на рурците над този противник в преките мачове между двата тима.

Гостите бяха без цели осем футболисти за този мач, като сред тях е и една от големите звезди на отбора Дембеле, който е отстранен от първия отбор заради цялата сага около преминаването му в Барселона.

Въпреки това обаче отборът успя да покаже много добър футбол и да стигне до успеха в мача.

Пулишич откри за гостите в 22-ата минута, а пет след това Бартра увеличи аванса на Борусия.

В 60-ата минута точен бе Обамеянг, който оформи крайния резултат в мача.

Самата среща започна доста интересно и двата тима на бързо и размениха по едно добро положение през първите минути, но все пак Дортмунд бе отборът, който стигна първи до попадение.

Гьотце намери Пулишич малко пред наказателното поле в 22-ата минута, а след това младокът с много хубав удар нацели страничната греда и топката влезе в мрежата след рикошета.

Вместо да се съвземат, домакините допуснаха само пет минути по-късно и второ попадение. Бартра вкара изключително красив гол, след като встрани от наказателното поле, от малък ъгъл, насочи топката в далечния ъгъл и не даде шансове на стража да реагира.

До почивката така и не паднаха повече голове, макар че имаше ситуации за такива, а второто полувреме започна доста отворено и в рамките на няколко минути и двата тима имаха шансове за гол.

В 60-ата минута обаче Обамеянг сложи край на спора, след като засече пред малкото наказателно поле с крак прекрасно подаване по земя на Пулишич.

В следващия половин час на терена не се случи нищо фрапиращо и в крайна сметка резултатът се съхрани.

ВОЛФСБУРГ - БОРУСИЯ ДОРТМУНД 0:3
0:1 Пулишич 22