Борусия Дортмунд постигна победа с 2:0 при домакинството си на Херта на "Сигнал Идуна Парк" в среща от 2-ия кръг на германската Бундеслига.

По този начин рурците продължават без грешка в първите два кръга и другото положително нещо е, че тимът все още няма допуснато попадение в своята врата.

Въпреки продажбата на младата звезда на тима Усман Дембеле настроението в състава на домакините изобщо не бе променено и в крайна сметка отборът изигра много добър мач.

Интересно е да се отбележи също, че през миналия сезон рурците успяха да спечелят само точка в мачовете си срещу този противник, но този път успехът отиде при Борусия.

Първото попадение в мача бе дело на Обамеянг, който успя да открие резултата още в 15-ата минута.

Шахин го намери с хубав ниско центриране на близката греда и без подготовка габонецът отклони топката към далечния ъгъл и не остави шансове на противниковия вратар.

Именно Шахин бе човекът, който удвои аванса на своите.

В 57-ата минута той вкара с изумителна тупалка от воле, от дъгата и на практика оформи крайния резултат в срещат

С оглед на добрия си аванс темпото на игра до края поспадна и домакините удържаха успеха си, като слелд този мач имат 6 точки на сметката си.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - ХЕРТА 2:0
1:0 Обамеянг 15
2:0 Шахин 57

Борусия Дортмунд: Бюрки, Пишчек, Сократис (40 - Топрак), Бартра, Загаду, Гьотце (63 - Кагава), Шахин, Кастро, Филип, Пулишич, Обамеянг

Херта: Ярстейн, Вейзер, Лангкамп, Рекик, Платенхардт, Щарк, Шйелбред, Дарида, Леки, Калу (58 - Харагучи), Ибишевич