Борусия (Дортмунд) постигна повече от убедителна победа с 5:0 над Кьолн в среща от 4-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на "Сигнал Идуна Парк".

След този мач рурците оглавиха класирането с актив от 10 точки, колкото има и вторият в таблицата Хановер.

"Козлите" от своя страна са на последната 18-а позиция без спечелена точка в актива си.

Филип и Обамеянг вкараха по два гола за домакините, а едно попадение добави Сократис.

Срещата започна страхотно за рурския тим и още във 2-ата минута резултатът бе открит.

Филип засече с глава прекрасно центриране на Ярмоленко на близката греда и не остави шансове на противниковия вратар да реагира и по този начин даде аванс на тима си.

В самия край на полувремето рурците вкараха и още едно попадение, след като преди това пропуснаха няколко доста добри шанса.

По време на продължението на първото полувреме при едно центриране вратарят на гостите изпусна топката и Сократис без да се церемони от близка дистанция я вкара във вратата.

Така на практика интригата бе цялостно убива.

В рамките на две минути през второто полувреме Обамеянг блесна и вкара два гола.

В 59-ата минута той бе точен от дузпа, а минута след това Пишчек го намери на празна врата пред малкото наказателно поле и той отклони топката в мрежата.

Край на спора сложи Филип с втория си гол в мача в 69-ата минута, след като бе изведен от Обамеянг сам срещу вратаря и от малък ъгъл вкара топката в мрежата.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - КЬОЛН 5:0