Аугсбург игра добре, но загуби с 1:2 от Борусия Дортмунд в мач от седмия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "WWK Арена".

"Жълто-черните" показаха две коренно различни лица през двете полувремена. През първото те вкараха два прекрасни гола чрез Ярмоленко (с пета) и Кагава (падащ лист), а между двете попадения Каюби се разписа за домакините. Фрапантен пропуск сам срещу вратаря направи голмайсторът на първенството Пиер-Емерик Обамеянг.

След почивката рурци не демонстрираха същата креативност и се защитаваха панически, като често изчистваха топката на посоки, без ясна идея. Борусия получи дузпа от нищото в 79-ата минута, но Обамеянг стана за смях с комично изпълнение, подавайки топката на вратаря Хитц при опит да отиграе в стил "Паненка".

Борусия Дортмунд събра 19 точки и се бетонира на върха в таблицата, докато Аугсбург е пети с 11 пункта на сметката си.

Срещата започна по чудесен начин за гостите, които откриха още в четвъртата минута чрез Андрий Ярмоленко. Вратарят на домакините Хитц спаси шута на Шинджи Кагава, а Пулишич беше блокиран при опита за добавка. При изпълнението на корнера обаче Ярмоленко се оказа най-съобразителен при последвалото разбъркване и вкара ефектно с петичка.

Тъкмо бяха изминали десетина минути игра, когато лъсна старата слабост на "жълто-черните" - грубите грешки в защита. Макс беше оставен да напредне по лявото крило и да центрира, а към далечната греда Каюби най-необезпокоявано нанесе удар отблизо с глава и изравни.

В средата на първото полувреме Борусия си върна аванса в резултата, а Шинджи Кагава вкара един от головете на сезона. Японецът получи от Ярмоленко и копна топката майсторски от петнайсетина метра, прехвърляйки Хитц по фамозен начин.

След това шут на Пиер-Емерик Обамеянг беше спасен от вратаря, но големият пропуск на габонеца дойде половин час след началото. Той излезе очи в очи с Хитц, но нямаше ясна идея какво да прави и стражът спаси с крак. Секунди преди почивката Кагава получи чудесна възможност, но би неточно с левия крак.

Аугсбург натисна още от началото на второто полувреме, но снарядът на Байер мина над напречната греда, а после Бюрки направи страхотно спасяване срещу Каюби отблизо. Играта на Борусия не се получаваше и гостите се защитаваха панически.

Дортмунд нямаше нито една смислени атака след паузата, а домакините продължиха да нападат. Грегорич отправи точен удар с глава, но право в ръцете на Бюрки. Чак двайсетина минути преди края Дортмунд създаде първото си положение през втората част, но Хитц отрази удара с глава на Обамеянг.

Малко по-късно реферът отсъди дузпа за гостите след помощ от системата за видеоповторения. Той видя как Коо дърпа за фланелката Пишчек в наказателното поле и посочи бялата точка. Обамеянг застана зад топката, но "ознаменува" изключително слабия за него мач с комично изпълнение. Той пробва да бие в стил "Паненка", но буквално подаде топката на Хитц.

В заключителната част на редовното време Каюби имаше две възможности, но и в двата случая шутира доста високо. Обамеянг и Пулишич пък опропастиха няколко атаки на своите в добавеното време, тъй като не си повеждаха топката по най-добрия начин.

Аугсбург - Борусия Дортмунд 1:2

0:1 Андрий Ярмоленко - 4'
1:1 Каюби - 11'
1:2 Шинджи Кагава - 23'

Пропусната дузпа: Обамеянг (Дортмунд) - 79'

Аугсбург: Хитц, Кедира (Коо - 38'), Хинтерегер, Гувелеув, Опаре, Макс, Байер, Хелер (Томи - 81'), Каюби, Грегорич (Кордоба - 67'), Финбогасон

Борусия Дортмунд: Бюрки, Бартра, Сократис, Пишчек, Толян, Дахуд (Кастро - 57'), Вайгъл, Кагава (Топрак - 81'), Пулишич, Ярмоленко (Филип - 64'), Обамеянг