Кризата за Борусия (Дортмунд) продължава с пълна сила и отборът се изложи у дома срещу Вердер Бремен, като допусна поражение с 1:2.

Това стана в среща от 15-ия кръг на германската Бундеслига.

Егестейн даде аванс на "бременските музиканти" в 26-ата минута, но Обамеянг изравни за Дортмунд в 57-ата.

Все пак гостуващият тим стигна до пълния комплект точки с гол на Гебре Селасие в 65-ата минута.

След този мач Борусия е на 7-ото място с 22 точки, но тимът е само на 3 пункта от тройката.

Освен това отборът не познава вкуса на успеха в девет поредни мача от всички турнири в които е постигнал 3 ремита и цели 6 поражения.

Срещата започна с добро темпо, а гостите стигнаха до страхотен шанс още в 13-ата минута.

Крузе бе намерен на перфектна позиция, но неговият удар не бе особено качествен и Бюрки го спаси.

В 21-ата минута отново гостите бяха блио до гола, но този път чрез Юнузович.

И той обаче не успя да намери вратата.

Все пак "бременските музиканти" шокираха противника с красив гол на Егестейн в 26-ата минута.

Той отправи прекрасен удар от наказателното поле и потърси далечния ъгъл на противниковата врата, като топката попадна право там.

Домакините пък така и не успяваха да създадат почти нищо интересно.

След почивката нищо все пак Борусия се активизира и стигна до изравнителен гол.

Обамеянг изравни с глава от близка дистанция и така възстанови статуквото в 57-ата минута.

В 63-ата минута гостите бяха много близо до нов гол, но ударът на Гондорф не бе точен, макар че бе на отлична позиция.

Две минути след това Гебре Селасие бе точен с глава след изпълнение на корнер и отново даде аванс на своите.

До самия край нямаше повече голове и така Вердер се поздрави с успеха.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - ВЕРДЕР 1:2
0:1 Егестейн 26
1:1 Обамеянг 57
1:2 Гебре Селасие 65

БОРУСИЯ Д: Бюрки, Суботич, Папастатопулос, Бартра, Герейро (46 - Шахин), Кагава, Дахуд, Пулишич, Обамеянг, Ярмоленко (46 - Шюрле)

ВЕРДЕР: Павленка, Мойсандер, Гебре Селасие, Аугустинсон, Юнузович (53 - Гондорф), Бертелс, Баргфред, Дилейни, Велкович, Егестейн, Крузе