Благой Георгиев вкара гол и донесе победата на Рубин Казан с 2:1 у дома срещу Торпедо Москва в мач от деветия кръг на руското първенство.

Българският халф започна като титуляр за домакините и остана на терена през всичките 90 минути на срещата.

Георгиев получи жълт картон в 77-ата минута и беше един от най-активните в състава на победителите.   Гостите от столицата поведоха изненадващо в резултата след четвърт час игра с гол от дузпа на Далибор Стеванович.

Рубин изравни чрез Карлос Едуардо в средата на втората част, а Благой Георгиев три минути преди края се разписа след асистенция на Сесар Навас и грешка в защитата на Торпедо. Попадението е първо за бившия български национал с екипа на отбора от Казан.

Рубин се намира на осмо място в класирането във Висшата лига с актив от 13 точки.