Ковънтри остана на дъното в Лига 1 и след 9-ия кръг. Отборът на Владимир Гаджев допусна обрат при гостуването си на Джилингам и отстъпи с 1:2. Това беше четвърто поражение за "небесносините", които имат и пет равенства, но все още не познават вкуса на победата.

Гаджев игра силно и подаде за гола, с който Ковънтри поведе. Негов автор стана Кайл Рийд в 21-ата минута. Много скоро обаче домакините изравниха чрез Мак Ехмер, а в 72-ата минута Били Кнот беше изведен на отлична позиция от Коди Макдоналд и не сбърка, носейки победата на Джилингам.

В класирането Ковънтри е на дъното с едва 5 точки. В следващия кръг отборът на Гаджев приема друг от аутсайдерите в третото ниво на английския футбол - АФК Уимбълдън.