Отборът на Лозана допусна домакинска загуба с 2:3 от Лугано в среща от 4-ия кръг на първенството на Швейцария. Българинът Валери Божинов се появи като смяна в 69-ата минута на мястото на Марко Дели, но и той не помогна на отбора си да вземе по-добър резултат.

Играчите на Лугано първи откриха резултата чрез Юнес Бну Марзук в 12-ата минута, но Бенджамин Кололи изравни в 17-ата.

През втората част отново гостите си върнаха преднината с попадение на Стив Рулие в 53-ата минута, но отново Лозана успя да се върне в мача с гол на Франческо Марджиота в 82-ата минута.

В 85-ата минута обаче Лугано отбеляза и трето попадение, дело на Давиде Мариани, и то се оказа и победно за гостите.

Така Лозана продължава да няма победа на сметката си от началото на сезона и с 1 спечелена точка се намира на предпоследната 9-та позиция в класирането. За Лугано пък това бе първи успех в шампионата и с 4 точки тимът е на 7-ото място, като има и мач по-малко в актива си.