ПСЖ успя да стартира тазгодишното си участие в Шампионската лига с победа над гръцкия Олимпиакос с 4:1.

Мачът се игра на стадион "Георгиус Караискаки" в Пирея, а домакините демонстрираха страхотен футбол на моменти, но нямаха късмет.

Логично парижани първи откриха чрез Кавани в 19-ата минута, но шест минути след това Вайс изравни със страхотен гол след хубава индивидуална акция в наказателното поле.

Тиаго Мота доближи тима си до успеха с попадения в 68-ата и 73-ата минути, които дойдоха след центрирания на Лавеци и удари с глава. В 81-ата минута пък Златан Ибрахимович пропусна дузпа за гостите. Пет минути след това Маркиньос се възползва от центриране на Мота и оформи крайния резултат.

Не може да не се отбележи, че три от четирите гола на парижани бяха абсолютно еднакви - удар с глава след центриране от корнер.

Гърците пък треснаха две греди през първата част.

След този мач ПСЖ оглави класирането в Група "С", като има 3 точки в актива си.

Срещата започна малко изненадващо силно за гръцките домакини и те можеха да открият резултата само след 58 секунди игра.

Владимир Вайс отправи страхотен удар с десния крак, който обаче нацели напречната греда.

В следващите минути парижани владееха повече топката, тъй като по всяка вероятност се бяха стреснали от силното начало на гърците.

В 12-ата минута обаче Вайс имаше нов шанс да открие, но този път ударът му от няколко метра мина на сантиметри от страничната греда.

Четири минути след това обаче Олимпиакос нацели втора греда от началото на мача. Давид Фустер отправи изключително техничен удар, който срещна левия стълб на Сиригу.

ПСЖ все пак реализира чрез Кавани в 19-ата минута и така откри резултата. Максуел получи топката в наказателното поле, след което видя нахлуващия уругваец, който от близка дистанция се разписа на празна врата.

Домакините обаче бързо можеха да изравнят чрез Митроглу в 23-ата минута. Той навлезе в наказателното поле и създаде доста сериозна опасност, но бранителите на парижани изчистиха топката в корнер.

Добрата игра на домакините все пак даде резултат и Вайс изравни в 25-ата минута. Словашкото крило получи топката в близост до наказателното поле и реализира след феноменална солова акция.

Той прокара топката между краката на Силва, а освен това без проблем се справи и с Маркиньос, след което от близка дистанция чукна кълбото във вратата.

До края на полувремето и двата тима създадоха доста добри атаки, но не се стигна до повече голове.

Второто полувреме започна активно за парижани и в 51-ата минута Ибрахимович отправи много силен удар от дистанция, от воле, към близката греда. Топката обаче срещна външната част на мрежата.

Гърците обаче направиха две-три страхотни атаки в следващите няколко минути, но в две от ситуациите бяха отсъдени засади на Митроглу.

Парижани бяха много близо до гола в 57-ата минута, след като Кавани отправи много хубав удар, но топката бе избита с мъка от противниковия вратар.

В 63-ата минута парижани изпуснаха още една уникална възможност. Лавеци напредна по фланга и центрира остро и ниско в наказателното поле, но доста изненадващо Ибрахимович се размина с топката, макар че бе непокрит.

Пет  минути след това ПСЖ все пак стигна до нов гол. Лавеци центрира от корнер, а Тиаго Мота с глава от малкото наказателно поле матира противниковия вратар.

Тиаго Мота вкара и втори гол в 73-ата минута, като по този начин резултатът за парижани стана 3:1.

Попадението му бе същото като първия му гол. Лавеци центрира от корнер, а италианският национал с глава вкара от малкото наказателно поле.

В 81-ата минута Самарис фаулира Ибрахимович в наказателното поле, но шведът пропусна дузпата. Той отправи силен удар, но той бе париран от Хименес, след което не успя да довкара добавката.

Пет минути след това Маркиньос оформи крайния резултат, след като засече с глава прекрасно центриране на Мота от корнер.

До края нямаше повече голове и резултатът се запази.

ОЛИМПИАКОС - ПСЖ 1:4
0:1 Кавани 19'
1:1 Вайс 25'
1:2 Мота 68'
1:3 Мота 73'
1:4 Маркиньос 86'

ОЛИМПИАКОС: Хименес, Бонг, Сиовас, Маниатис, Меджани, Фустер, Мачадо, Вайс, (84 - Ятабаре) Самарис, Домингес (60 - Кемпбъл), Митроглу

ПСЖ: Сиригу, Максуел, Силва, Ван дер Вил, Маркиньос, Матуиди, Мота, Верати (79 - Рабио), Лукас (46 - Лавеци), Ибрахимович, Кавани (90 - Менес)