Атлетико Мадрид направи изключително голяма крачка към плейофите на Шампионската лига, след като победи Порто при гостуването си на "Драгао" с 2:1.

"Дюшекчиите" осъществиха пълен обрат и отново демонстрираха уникалната си форма. "Драконите" откриха първи резултата след силното начало чрез Мартинес в 16-ата минута, но след почивката нещата се обърнаха.

Годин изравни в 58-ата минита, а в 86-ата Туран оформи крайното 1:2 за Атлетико.

След този мач мадридчани са лидери в Група "G" на Шампионската лига с актив от 6 точки, докато Порто има 3 точки до момента от двата си мача.

Срещата започна доста силно за домакините и закономерно те стигнаха до попадение преднина, дело на Джаксън Мартинес в 16-ата минута.

Домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция, а зад топката застана Жосуе. Той центрира перфектно в наказателното поле, а колумбиецът засече топката във вратата на Куртоа и даде аванс на "Драконите".

Няколко минути след това колумбийският таран отново можеше да се разпише, но този път неговият удар мина над напречната греда.

Атлетико отговори със силна тупалка на Лео Баптистао в 23-ата минута, която обаче не намери очертанията на вратата, на Елтон.

В 31-ата минута пък Луис Гарсия можеше да вкара брилянтен гол, след като отправи страхотен удар към вратата на домакините, но много малко не достигна топката да попадне в мрежата на Порто. В крайна сметка кълбото излезе в аут.

Две минути след това Атлетико пропусна отличен шанс да изравни. След хубава атака топката бе подадена към Туран, който се намираше на отлична позиция, но турчинът не разчете паса на Гарсия.

В последните минути от първата част гостите натиснаха противника си, но не успяха да вкарат изравнителен гол.

Второто полувреме започна по-силно за мадридчани и резултатът от стабилната игра на испанците не закъсня особено много.

В 58-ата минута Диего Годин изравни и върна своя отбор в играта. Габи центрира от фаул в наказателното поле, а бранителят засече топката с глава и изравни.

Няколко минути по-късно резервата за Порто Куинтеро отправи много опасен удар, който обаче така и не влезе във вратата и излезе в аут.

В 86-ата минута пък Атлетико нанесе решителния си удар и направи пълен обрат след гол на Арда Туран.

Габи намери със страхотно късо подаване своя съотборник, който прекара топката покрай вратаря на Порто и донесе успеха на тима си. До края на мача нямаше повече голове.

ПОРТО - АТЛЕТИКО МАДРИД 1:2
1:0 Мартинес 16'