ПСЖ постигна впечатляваща домакинска победа с 3:0 над Бенфика в среща от Група "С" на Шампионската лига, която се игра на 'Парк де Пренс".

Домакините показаха страхотен футбол, особено през първото полувреме, и заслужено стигнаха до успеха.

Ибрахимович вкара два от головете на тима, като се разписа в 5-ата и 30-ата минути, а Маркиньос вкара в 25-ата минута.

След този мач ПСЖ е лидер в групата с актив от 6 точки, докато Бенфика има три точки.

Срещата започна по превъзходен начин за парижани и те откриха резултата още в 5-ата минута чрез голмайстора си Златан Ибрахимович.

Грегори ван дер Вил намери с перфектно подаване на далечната греда шведския нападател, който без проблеми вкара топката в опразнения ъгъл и даде аванс на отбора си.

Марко Верати също свърши страхотна работа в головата атака, тъй като именно той видя холандеца в пеналта.

Бенфика се опита да отговори бързо и създаде няколко опасни атаки, но не се стигна до нищо кой знае колко опасно.

В 25-ата минута пък парижани удвоиха преднината си чрез Маркиньос.

Блейс Матуиди овладя топката точно до аутлинията, след което я пусна в малкото наказателно поле, където бразилският бранител я засече в опразнената врата.

Стражът на гостите можеше да улови кълбото, но в крайна сметка само го докосна, и така задачата на Бенфика стана много трудна.

Ситуацията за гостите стана много тежка, след като Ибрахимович вкара втория си гол в 30-ата минута и направи преднината на парижани класическа.

Шведът засече с глава центриране на Тиаго Мота и не сгреши.

След почивката Бенфика малко се активизира и в 48-ата минута Гарай изпълни по прекрасен начин фаул, а Сиригу по фантастичен начин успя да спаси.

Няколко минути след това Нико Гайтан пробва късмета си от близка дистанция, но ударът му не сполучи.

В 72-ата минута Ибрахимович имаше перфектен шанс да оформи хеттрика си. Влезлият като резерва Рабиот стреля технично, но стражът на Бенфика спаси. Топката попадна в Ибра, който от идеална позиция обаче я прати над гредата.

Две минути по-късно пък Кавани също направи голям пропуск и от добра позиция ударът му бе избит от вратаря. До края нямаше повече голове и резултатът се запази.

ПСЖ - БЕНФИКА 3:0
1:0 Ибрахимович 5'
2:0 Маркиньос 25'
3:0 Ибрахимович 30'

ПСЖ: Сиригу, Алекс (78 - Камара), Максуел, Ван дер Вил, Маркиньос, Матуиди, Мота, Верати (70 - Рабиот), Ибрахимович, Кавани, Лавеци (70 - Моура)

БЕНФИКА: Мораеш, Луизао, Сикейра, Фейса (29 - Гомеш), Гарай, Перес, Гайтан (66 - Сюлеймани), Матич, Алмейда, Дюричич (46 - Маркович), Кардосо