Диего Коща
Не съвсем бразилецът Диего Коща бе безспорният герой на мача Атлетико – Милан. Той направи най-много изострящи играта пасове, най-често заплашваше вратата на росонерите и изведе тима си до четвъртфиналите. Към победния си гол на "Сан Сиро" Диего Коща добави още две попадения на "Висенте Калдерон". Със 7 попадения в ШЛ, той изостава само от Меси, Ибрахимович и Роналдо. Доста внушителна компания си е избрал този разбойник. И трябва да му се признае, че вечно гладният за нови голове звяр се вписва доста добре в нея.
Ариен Робен (Байерн)
Не е учудващо, че Байерн отстрани Арсенал за втора поредна година, след като Пеп Гуардиола пуска в игра като резерви Мюлер и Кроос, а Арсен Венгер – Серж Гнабри. Все пак един играч на баварците блесна на фона на целия звезден отбор. Той и на "Емиратс" спечели дузпа, и на "Алианц Арена" се опитваше да го направи с всички сили. Първия път не успя, но в последната минута успя да убеди съдията да посочи бялата точка. Вярно е, че Фабиански не допусна топката да посети мрежата му, но важни са усилията на Ариен.
Впхрочем холандецът заслужава "Оскар" не само за театралните си изпълнения, но и за играта си извън наказателното поле. Ариен непрекъснато изостраше играта, опитваше да дриблира и често стреляше по вратата. Равномерните подавания на Гуардиола са способни да приспят дори Бекенбауер, но именно вертикалните изстрелвания на Робен изваждат тима от състояние на хипноза и стават среднощна глътка въздух в Шампионската лига.
Лео Меси
Непосилно е да се опиташ да наваксваш изоставане от два гола на "Ноу Камп". Все пак в този мач основният солист беше именно Лео Меси. Той игра за отбора, раздаде се в отбрана и показа приказното си индивидуално майсторство, непрекъснато впускайки се в рейдове в отбраната на Сити. Особено карикатурно на неговия фон изглеждаше големът на манчестърци Джолиън Лескът, който непрекъснато попадаше в конфузни ситуации и в крайна сметка подари топката на Меси при неговия гол.
Попадението можеше да стане второ за Лео в мача, ако съдията бе дал очевидна дузпа преди почивката. Но Меси и без това постави нов рекорд в Лигата по брой голове, вкарани с екипа на един отбор – 67, изпреварвайки Раул.
Халил Гайнудинов, "Спорт Сегодня"








Демерджиев: Скоро ще има автентични SMS-и за полетите на Пеевски
4 зодии имат хейтъри, които тайно им завиждат
Камион помете човек в столичния квартал "Слатина"
Как гените ни влияят върху метаболизма и усвояването на храните и добавките (ВИДЕО)
Демерджиев за полетите на Пеевски и Атанасова: Има още много, които съвпадат по дати и участници
В кадър: МВР отбеляза 147 години от създаването си, политиците с честитки
Череши останаха по дърветата в Кюстендилско заради ниски изкупни цени
Родители и тийнейджъри: 5 начина да оцелеете през лятната ваканция
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
Агит Кабайел: Готов съм да защитавам титлата срещу всеки
Абдула Мейсън и Брус Карингтън защитиха световните си титли
Хавиер Ибаниес завоюва първата си професионална титла в бокса
Робърт Уитакър: Никога не съм се чувствал по-добре, готов съм за полутежка категория
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар22:43 | 13 мар 2014 г.
22:40 | 13 мар 2014 г.
Напиши коментар