Монако успя да постигне победа с 1:0 над Леверкузен на своя "Луи II" в среща от Група "С" на Шампионската лига.

Този мач бе по-специален за звездата в атаката на домакините Димитър Бербатов, който преди години бе голмайстор на "Аспирините".

Именно българинът бе в основата на успеха, на своя тим, след като той изработи гола на Моутиньо в 61-ата минута.

Българинът игра цял мач, но бе изолиран почти през цялото време. Той обаче можеше да се разпише след почивката, но ударът му с глава бе спасен от Лено.

След този мач Монако и Зенит имат по 3 точки в своята група, докато Бенфика и Леверкузен са с по 0 точки.

Това е четвърта поредна домакинска победа на Монако над немски отбор, докато пък гостите нямат успех във Франция от победата над Лион преди 13 години.

Срещата започна с добро темпо и в 14-ата минута гостите имаха добър шанс да открият резултата.

Сон бе намерен на добра позиция от Кастро, след което южнокореецът отправи удар от няколко метра, който обаче изненадващо не успя да намери очертанията на вратата.

Германците продължиха да показват по-голяма острота в атакуващ план и бяха близо до попадение и в 36-ата минута.

Калханоглу успя с много хитро подаване да матира защитата на Монако и топката попадна в Белараби, който отправи мощен удар от няколко метра, който обаче не успя да намери целта.

В последните пет минути от първото полувреме гостите продължиха да пилеят положения.

В 43-ата минута Карвальо свърши страхотна работа и застана по пътя на топката след удара на Калханоглу.

Минута след това турчинът видя с прекрасно подаване Сон, но ударът на азиатеца мина покрай гредата.

В самия край на полувремето при опит на Бербатов да изчисти топката, който бе неуспешен, тя попадна в краката на Кастро, който от близка дистанция отправи удар. Курзава обаче застана на пътя, на топката, и предотврати попадение.

През първите 45 минути българинът бе изолиран от играта и така и не успяваше да застраши вратата на противника, докато гостите определено бяха по-добрият отбор в предни позиции и изпуснаха да стигнат поне до гол-два преднина на полувремето.

Второто полувреме обаче започна отлично за Монако и домакините стигнаха до попадение в 61-ата минута.

Курзава напредна по крилото и центрира в наказателното поле, след което Бербатов много технично с глава изведе Моутиньо на прекрасна стрелкова позиция сам срещу вратаря и португалецът хладнокръвно реализира от няколко метра.

Малко след това българинът можеше да удвои преднината на своите, но Лено се намеси перфектно и спаси удара му с глава.

Това попадение сериозно разстрои играта на гостите, които така и не можаха да върнат попадението и в крайна сметка домакините стигнаха до крайния успех.

MОНАКО - ЛЕВЕРКУЗЕН 1:0
1:0 Моутиньо 61'

МОНАКО: Шубашич, Карвальо, Раги, Курзава, Фабиньо, Тулалан, Моутиньо, Кондогбия, Караско (86 - Дирар), Окампос (57 - Бернардо Силва), Бербатов

ЛЕВЕРКУЗЕН: Лено, Бьониш, Спахич, Топрак (71 - Рейнарц), Йедвай (65 - Донати), Бендер (76 - Дърмич), Кастро, Белараби, Калханоглу, Кислинг, Сон