Байерн Мюнхен се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след лесна победа със 7:0 срещу Шахтьор Донецк в реванша, игран на стадион "Алианц Арена". Първата среща завърши без голове.

Интригата се изпари още в самото начало, защото Кучер от състава на гостите беше изгонен още в третата минута, а Томас Мюлер реализира отсъдената за нарушение срещу Марио Гьотце дузпа.

Напълно очаквано натискът на германците се засили и десетина минути преди паузата Джером Боатенг удвои аванса на своите, правейки добавка след отразения удар на Левандовски, който уцели гредата малко по-рано.

Почти веднага след почивката Байерн сложи окончателно точка на спора с два гола в рамките на две минути, вкарани от Франк Рибери и Мюлер.

В средата на втората част централният защитник Холгер Бадщубер беше точен с глава, а после и Левандовски записа името си сред голмайсторите. Три минути преди края Гьотце оформи крайния резултат.

Така няколко месеца след "свирепата германска градушка" в Бело Оризонте, 13 бразилци от Шахтьор отново усетиха гнева на германски отбор, инкасирайки 7 гола. Коментарите на Мирча Луческу отпреди няколко седмици относно желанието за реванш у бразилците в неговия тим окончателно загубиха тежест...

Срещата започна по възможно най-добрия начин за Байерн. Още в третата минута Марио Гьотце беше изведен в наказателното поле и Кучер го спъна, без да играе с топката. Реферът Уилям Колъм посочи бялата точка и вдигна директен червен картон на бранителя.

Томас Мюлер застана зад бялата точка и след характерното за него забавяне, успя да излъже вратаря Пятов, пращайки топката в левия ъгъл на вратата с прецизен удар с десния крак.

Малко след това баварците бяха близо до ново попадение. Роберт Левандовски се изстреля отляво, надбяга последния защитник и копна технично над падналия на земята Пятов, но Робен не успя да засече. После холандецът шутира мощно от движение след изпълнение на корнер, но над целта.

В средата на първата част изключително активният от началото Ариен Робен се хвана за лявото бедро и беше заменен принудително от Себастиан Роде.

В 24-тата минута Рафиня центрира отдясно към Левандовски, който стреля майсторски с глава, но уцели десния страничен стълб. Последва нова акция, но шутът на поляка бе блокиран.

Преди да изтече половин час игра Франк Рибери се освободи от защитник и стреля точно с левия крак. Ударът му се оказа слаб, но все пак създаде известен смут в наказателното поле. В крайна сметка гостите изчистиха,  а при следващата атака Пятов улови удара с глава на Мюлер.

Логичното се случи в 34-тата минута, когато свирепият натиск на Байерн даде резултат и домакините удвоиха аванса си. Боатенг подаде с глава към Мюлер, който намери Левандовски в малкия пеналт. Пятов спаси удара на поляка, но топката попадна у Боатенг на близката греда и централният бранител мушна топката без проблеми в мрежата.

Почти веднага след това мюнхенци пропуснаха невероятна възможност. Мюлер се оказа най-съобразителен в наказателното поле, завъртя се и стреля с десния крак, но на сантиметри покрай дясната греда.

Малко след това арбитърът пожали гостите, когато показа само жълт картон на буйния Дъглас Коста, който направи бодичек на Франк Рибери, докато топката беше далеч от двамата. Така закачката между двамата от първия мач продължи. Любопитното е, че Колъм предупреди официално и Боатенг, който беше спрян от Мануел Нойер, тръгвайки да респектира Коста.

В началото на второто полувреме Байерн реши да довърши съкрушение си и изморен опонент, вкарвайки два гола в рамките на малко повече от две минути.

Първо Франк Рибери комбинира с Давид Алаба, намери свободно пространство и прати топката в долния десен ъгъл по диагонала. Малко след това остро центриране на французина беше пресечено от Пятов, кълбото попадна у Томас Мюлер и той го прати в опразнената врата.

Байерн се отпусна и Шахтьор създаде първата си смислена атака, при която Шевчук намери Луис Адриано, но бразилецът беше блокиран. Преди да измине един час игра Франк Рибери също трябваше да бъде заменен принудително. На неговото място се появи Хуан Бернат.

В средата на второто полувреме дори централният бранител на домакините Холгер Бадщубер се разписа, засичайки с глава центрирането на Рафиня отдясно.

Четвърт час преди края на редовното време Бастиан Швайнщайгер хвърли вълшебен 30-метров пас към Роберт Левандовски, който овладя на гърди, напредна и прати топката в долния ляв ъгъл.

Томас Мюлер можеше да оформи своя хеттрик в 83-тата минута, засичайки центрирането на Роде отдясно, но намери мрежата от нейната външна страна.  Гостите отвърнаха със силен шут на Шевчук, профучал над напречната греда.

В 87-та минута Джером Боатенг напредна отдясно и центрира към Марио Гьотце, който се забави и притъпи атаката. Когато изглеждаше, че офанзивният полузащитник ще търси свой съотборник, той шутира по земя и прати топката в мрежата - 7:0!

Байерн Мюнхен - Шахтьор Донецк 7:0

1:0  Томас Мюлер - 4', дузпа

2:0  Джером Боатенг - 34'

3:0  Франк Рибери - 49'

4:0  Томас Мюлер - 51'

5:0  Холгер Бадщубер - 63'

6:0  Роберт Левандовски - 75'

7:0  Марио Гьотце - 87'

Червен картон (директен): Кучер - 3'

Байерн: Нойер, Боатенг, Бадщубер (Данте - 67'), Рафиня, Алаба, Швайнщайгер, Рибери (Бернат - 59'), Робен (Роде - 19'), Гьотце, Мюлер, Левандовски

Шахтьор: Пятов, Кучер, Ракитски, Сърна, Шевчук, Фред, Степаненко, Коста (Нем - 79'), Тейшейра (Илсиньо - 70'), Тайсон (Кривцов - 9'), Адриано