Спортинг Лисабон и Ювентус завършиха наравно 1:1 в мач от група "D" на Шампионска лига.

"Лъвовете" поведоха в 20-ата минута чрез Бруно Сезар, а след това разчитаха на смъртоносни контри, при които пропуснаха няколко шанса да удвоят преднината си. През първото полувреме Юве не създаде сериозна опасност пред Руи Патрисио, но след почивката вдигна оборотите и на няколко пъти вратарят се намеси решаващо.

Десетина минути преди края той най-накрая капитулира след отличен изстрел на Гонсало Игуаин, който вкара третия си гол в последните две срещи на "бианконерите". Така Юве стигна до безценно равенство, защото при загуба положението на торинци щеше да стане много тежко.

В класирането "бианконерите" имат 7 точки, Спортинг е с 4, а лидерът Барселона има 10 т., след като направи 0:0 при гостуването си на Олимпиакос. Гърците пък спечелиха първа точка в актива си.

Треньорът на домакините Жорже Жесус предпочете Баст Дост за нападател пред Сейду Думбия, а мястото на контузения централен защитник Жереми Матийо зае македонският национал Стефан Ристовски. Отдясно на отбраната  Андре Пинто смени италианеца Кристиано Пичини, който също е с травма.

В стартовия състав на Юве се завърна възстановеният Матиа Де Шилио, а опитният Андреа Бардзали застана до Джорджо Киелини в сърцето на защитата. Атаката очаквано поведе Гонсало Игуаин, зад него действаха Пауло Дибала, Марио Манджукич и Хуан Куадрадо.

Мачът започна на високо темпо, но в началото и двата отбора не съумяваха да застрашат противниковата врата. След 10 минути игра Бруно Сезар получи пас пред пеналта и засече от движение, но топката мина над напречната греда. В следващите минути Спортинг продължи да бъде по-активен на терена и в 20-ата логично поведе.

При атака по десния фланг Желсон Мартинс направи чудесен рейд и стреля, Джанлуиджи Буфон спаси, но кълбото попадна в Бруно Сезар, който с изстрел в долния десен ъгъл откри резултата – 1:0! Голът стресна Юве и 120 секунди по-късно Сами Кедира пропусна да изравни. Матиа Де Шилио центрира отдясно, германският национал насочи топката с глава към далечния ъгъл, но тя мина на сантиметри от целта.

В следващите минути Юве се опитваше да натисне, докато португалците дебнеха за грешки и разчитаха на контри. При един такъв момент Бас Дост беше намерен на границата на вратарското поле, но в решаващия момент Джорджо Киелини успя да изчисти. В 38-ата минута Гонсало Игуаин открадна топката, напредна, но ударът му се отби в защитник.

Още от началото на второто полувреме гостите се хвърлиха в атака, но Мартинс се откъсна, тръгна да излиза сам срещу Буфон и едва беше удържан от Андреа Бардзали да не излезе очи в очи с вратар №1 на ФИФА. В 48-ата минута Марио Манджукич засече с глава центриране на Миралем Пянич от корнер, но Руи Патрисио сигурно улови.

После Юве изцяло доминираше на терена, но изстрели на Пауло Дибала и Пянич не намериха целта. След час игра "лъвовете" организираха поредна контра, която завърши с мощен шут на Бруно Фернандес, минал над вратата. В ответната атака Де Шилио стреля по земя, но Патрисио спаси, а в 62-ата минута Гонсало Игуаин поиска фаул пред пеналта.

Такъв не беше отсъден, Спортинг отново създаде светкавична контра, при която сантиметри разделиха Фернандес от топката пред опразнената врата. Малко след това Макс Алегри взе мерки и смени Де Шилио с далеч по-офанзивния Дъглас Коста. И малко по-късно Юве пропусна най-добрата си възможност за гол. При разбъркване, Игуаин засече с глава от упор, но Патрисио с отличен рефлекс изби.

Единадесет минути преди края Юве все пак изравни. Хуан Куадрадо получи пас, с хубав финт елиминира съперник и изведе Игуаин, който с майсторски удар преодоля тръгналия да плонжира вратар за крайното 1:1!

Спортинг – Ювентус 1:1

Голмайстори: 1:0 Сезар (20), 1:1 Игуаин (79)

Спортинг: Патрисио, Силва, Коатес, Ристовски (91-Петкович), Пинто, Баталия, Сезар (64-Палхиня), Фернандеш, Акуня, Мартинс, Дост (82-Думбия)
Треньор: Жорже Жесус

Ювентус: Буфон, Де Шилио (65-Коста), Бардзали, Киелини, Сандро, Пянич, Кедира (70-Матюиди), Куадрадо, Дибала (83-Бернардески), Манджукич, Игуаин
Треньор: Макс Алегри

Лисабон, ст.: "Жозе Алваладе"
Съдия: Клемент Турпин (Франция)
Жълти картони: Дост, Акуня, Коатес (Спортинг); Манджукич, Куадрадо (Ювентус)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/FVGBRlIJrTk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>