Челси завърши наравно 1:1 срещу австрийския първодивизионен Волфсбергер в третата си контрола от предсезонната подготовка.

Тимът на Жозе Моуриньо бе по-активен преди почивката, но през второто полувреме домакините имаха по-сериозните положения.

Те откриха резултата в 55-та минута след гол на Силвио, макар и Петер Чех да протестираше, че топката не е преминала голлинията. Малко преди края младокът Жереми Бога изравни след като щастлив рикошет прати топката на пътя му.

Така тимът на Жозе Моуриньо за първи път не успя да победи от началото на подготовката си, след като преди това спечели с 5:0 срещу Уикъмб и 3:2 срещу Уимбълдън.

Все пак трябва да се отчете това, че домакините са по-напред в подготовката си, тъй като през миналия уикенд австрийското първенство вече започна. В състава на Челси липсваха много от звездите, които участваха на световното първенство. Новото попълнение Филипе Луис обаче дебютира със синята фланелка.

Освен него почти цялата дефанзивна линия бе от основни играчи, като титуляри бяха Петър Чех, Джон Тери, Бранислав Иванович, а в полузащита и опорния халф Неманя Матич.

Първото положение в мача бе в 16-та минута, когато Бамфорд получи топката в наказателното поле, но от малък ъгъл опъна мрежата от външната страна на гредата.

Малко по-късно Бамфорд поднесе добре ниско центриране на пътя на Мохамед Салах, но неговият удар бе лек и вратарят лесно спаси.

Мохамед Салах имаше възможност за скоростен пробив и навлезе отляво в наказателното поле, но падна много леко след сблъсък рамо в рамо със защитник и съдията отказа да му даде дузпа.

В 34-та минута Челси имаше стопроцентово положение, след като Исак Браун бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му.

Единствения шанс за Волфсбергер през първото полувреме дойде след едно прострелно ниско центриране, но топката бе изчистена непосредствено пред вратата

Домакините обаче започнаха много активно второто полувреме и на няколко пъти предизвикаха напрежение в наказателното поле.

И в 55-та минута заслужено откриха резултата. Силно центриране бе проспано от неориентирания 5 и нападател свали топката с глава към Силвио, който засече от пет метра към мрежата. Петър Чех изби със страхотен рефлекс в напречната греда, но след леко забавяне съдията отсъди гол, тъй като преди намесата му топката вече бе минала голлинията.

Малко след това австрийците поискаха дузпа за игра с ръка на Тери, но тя очевидно бе неволна.  Челси отговори с два удара с глава след центрирания от корнер, но ударът на Зума бе лек и не затрудни вратаря, а този на Иванович бе много неточен.

Волфсбергер обаче продължи да е по-опасния тип. Топовен удар от дистанция с мъка бе избит от Чех, а малко след това Силвио засече зрелищно с глава след летящ плонж и Чех изби с върха на пръстите си под напречната греда. Келер пък бе оставен да получи извеждащ пас зад защитата, но не успя да овладее добре топката.

Челси не изглеждаше никак добре в нападение, но въпреки това успя да изравни в 83-та минута с доза късмет. Лош пас на Ориол Ромеу получи двоен рикошет и топката дойде към Бога, който мощно проби между двама защитника и от десетина метра преодоля вратаря.

Волфсбергер - Челси 1:1