Челси спечели последната си контрола на чужда земя преди началото на сезона във Висшата лига. Хората на Жозе Моуриньо обърнаха Ференцварош от 0:1 до 2:1. Мачът бе откриване на новия стадион на унгарския тим "Групама Арена".

Лошата новина за Челси обаче е, че ветерана Дидие Дрогба бе сменен още преди почивката заради контузия. Той изкълчи глезена си и бе сменен след половин час игра от Оскар.

Бившият играч на Фулъм и УБА Золтан Гера откри за унгарците в 17-ата минута. Резултатът се запази до почивката. След нея Челси обърна мача с две попадения. Първо се разписа Рамирес с хубав ,удар от воле. 9 минути преди края Сеск Фабрегас оформи крайния резултат.

Следващият мач за Челси е във вторник на "Стамфорд Бридж" срещу Реал Сосиедад, а идния уикенд съперник на старта на Висшата лига ще е Бърнли.

Последният мач за Челси от предсезонната подготовка бе в Унгария, където контролата с Ференцварош бе откриването на новия стадион в Будапеща. Новото съоражение на клуба "Групама Арена" бе пълно.

За Челси Тибо Куртоа не можеше да играе заради контузия. Моуриньо обаче заложи на силен тим. Дидие Дрогба бе титуляр за първи път след като се завърна в отбора. Фернандо Торес му правеше компания в атака. Новите попълнения Филипе Луис и Курт Зума също стартираха, а в отбора бе и 18-годишният защитник Андреас Кристенсен.

Мачът не започна добре за Челси. В 17-ата минута бившият играч на Фулъм и УБА Золтан Гера откри. Хубаво центриране отдясно бе проспано от защитата на Челси и Золтан Гера засече топката от около 5 метра.

Проблемите за Челси се увеличиха, след като още прези почивката Дидие Дрогба се контузи. Това стана след сблъсък с вратаря на Ференцварош. При приземяването Дрогба нарани глезена си. Нападателят бе сменен от Оскар.

На почивката имаше много промени в състава на Челси. Само 4 минути след паузата резултата стана 1:1. Мохамед Салах центрира отляво, защитник изби топката, но тя попадна в краката на Рамирес, който от воле от границата на наказателното поле я заби в мрежата.

Челси можеше да направи обрата пълен в 65-ата минута. Фабрегас центрира добре и Кейхил засече топката, която срещна гредата. Иванович не успя да се справи с добавката.

9 минути преди края Челси все пак направи обрата пълен с прекрасен гол. Сеск Фабрегас нахлу в наказателното поле отдясно и след като финтира 4-5 съперника прати топката в мрежата с презизен удар в близкия ъгъл.

СЪСТАВЪТ НА ЧЕЛСИ: Чех (46 Шварцър), Аспиликуета (68 Моузес), Кристенсен (46 Кейхил), Зума (79 Ейк), Луис (46 Иванович), Микел (60 Матич), Рамирес (60 Азар), Шюрле (46 Фабрегас), Уилиян (46 Салах 79 Ван Гинкел), Торес (46 Коста), Дрогба (32 Оскар)