Жозе Моуриньо завърши сезона без трофей, но въпреки това Челси може да се похвали с отличие. Това стана след като младежкият тим на сините до 21 години спечели титлата на Англия.

Във финалния плейоф, който определи носителя на купата, Челси победи с 2:1 Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" бяха носители на отличието за миналата кампания и бяха подкрепяни от солидната за такава изява публика от 13 000 души.

И мачът започна добре за тях, тъй като те откриха резултата в самото начало чрез Том Лоурънс.  Саиди Янко бе изведен по крилото и центрира в наказателното поле, където направилият мечтан дебют за мъжкия отбор Джеймс Уилсън поднесе към Лоурънс и той вкара с фалцов удар.

Челси обаче отговори в средата на полувремето с изравнителен гол. Нейтън Аке изведе Чарли Мусонда и той преодоля вратаря.

Победното попадение падна в 78-та минута и бе дело на Люис Бейкър. Той отне топката от съперник и с прецизен удар я вкара в ъгъла на вратата. Това бе неговият 12-ти гол през кампанията и короняса страхотния сезон, в който той спечели и приза за гол номер едно на сезона за всички тимове на Челси.

Манчестър Юнайтед - Челси 1:2

1:0 Лоурънс 12
1:1 Мусонда 22
1:2 Бейкър 79

Манчестър Юнайтед: Бен Амос, Гийермо Варела, Рийс Джеймс (82 Тайлър Блекет), Патрик Макнейр, Майкъл Кийн, Чарни Екангамене, Саиди Янко, Бен Пеарсон, Джеймс Уилсън (68 Джеймс Уиър), Андреас Перейра, Том Лоурънс (85 Джошуа Хароп)

Челси: Джамал Блакман, Исак Севанкамбо, Ола Аина, Андреас Кристенсен, Адам Ндити, Рубен Лофтус-Чийк (78 Кейси Палмър), Нейтън Аке, Люис Бейкър, Джон Суифт, Ислам Ферус, Чарли Мусонда (86 Чарли Колкет)