Черно море победи като гост изпадналия вече Хасково с 3:1 в мач от 30-тия кръг на "А"-футболна група, втора шестица. Това е 23-та загуба на отбора на Хасково в първенството, който има само 4 победи и 3 равни мача и актив от 15 точки.

Мачът се игра при доста топло време и на два пъти - през първото и през второто полувреме, главният съдия Драган Стойков даваше по минута почивка за глътка вода и освежаване.

В 33-та минута колумбийският полузащитник на варненци Себастиан Ернандес бе изведен по лявото крило, преодоля Иван Скерлев, излезе сам срещу вратаря Николай Банков и с точен диагонален удар заби топката в мрежата - 1:0 за Черно море.

В 39-та минута холандският полузащитник на варненци Марк Клок стреля отдалече, но топката бе блокирана от защитата на Хасково.

Последва удар и на Вилиян Бижев, кълбото рикошира в тяло на защитник и излъга вратаря Банков - 2:0 за Черно море.

В 62-та минута Орхан Акташ сбърка при подаване назад, полякът Марчин Бургхард отне топката, мина между двама бранители на Хасково, излезе сам срещу Банков и без проблеми направи резултата 3:0 за Черно море.

В 73-та минута домакините от Хасково намалиха резултата - Григор Долапчиев увлече трима защитници на гостите и подаде в наказателното поле на Владислав Узунов, който с точен удар по тревата с левия крак изпрати топката в долния ляв ъгъл на Александър Чанович - 1:3.

Това бе първият гол на хасковските футболисти след три мача "голова суша". До края мачът просто се доиграваше и последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 3:1 за Черно море.

Хасково - Черно море - 1:3

0:1 Себастиан Ернандес (33)
0:2 Вилиян Бижев (39)
0:3 Марчин Бургхард (62)
1:3 Владислав Узунов (73)

Хасково: Николай Банков, Атанас Кръстев, Иван Скерлев, Орхан Акташ, Тихомир Трифонов, Бейсим Бейсим, Мартин Райнов, Димитър Алексиев, Владислав Узунов /Митко Плахов - 75/, Георги Коруджиев /Вълчан Чанев - 60/,Григор Долапчиев /Петьо Николов - 79/

Черно море: Александър Чанович, Живко Атанасов, Даниел Георгиев /Бакари - 47/, Стенио, Тодор Паланков, Марчин Бургхард, Марк Клок, Себастиан Ернандес /Георги Божилов - 66/, Матиа Курьор, Иван Коконов, Вилиян Бижев /Бекир Расим - 76/