Локомотив Пловдив  постигна победа с 2:1 над Черно море в мач без значение във втората шестица на А група. Единствената въпросителна беше дали Мартин Камбуров ще вкара голове и ще успее да увеличи головия си актив в битката за стрелец номер 1 на българския шампионат.

Гостите започнаха по-добре срещата и това бе очаквано, защото треньорът на Черно море Никола Спасов бе заложил основно на юноши в тази среща. Първото сериозно положение в мача бе в 5-та минута, когато Емерик Де Врийсе бе изведен сам срещу вратаря Георги Китанов, но стреля покрай него неточно в аут. В 17-та минута Мартин Камбуров можеше да открие резултата, но вратарят Георги Китанов успя да парира удара му отблизо. В 28-та минута Бирсент Карагерен бе намерен непокрит в наказателното поле на домакините и стреля с глава, но топката премина покрай вратата.

При следващата атака на гостите в същата минута Емерик Де Врийсе с прецизен удар от границата на наказателното поле откри резултата. Минута по-късно Мартин Камбуров стреля много опасно от над 35 метра, но вратарят на Черно море Георги Китанов спаси.

През първата част домакините имаха шанс на два пъти да реализират попадение. В 12-та минута Илиян Неделчев бе изведен по десния фланг и стреля без подготовка, но вратарят на Локомотив Александър Витанов улови топката. В 33-та минута стражът на гостите спаси изстрел на Симеон Райков от пряк свободен удар.

Домакините изравниха в 52-та минута, когато Даниел Георгиев стреля от повече от 35 метра, топката се отби в страничната греда и влезе във вратата на Локомотив. В 63-та минута след трите извършени смени в Черно море на терена от домакините остана единствено Слави Сталев от мъжкия отбор на Черно море. В 75-та минута Бирсент Карагерен отбеляза нов гол за Локомотив. В 83-та минута вратарят на домакините Илия Николов показа отлична реакция и спаси много опасен удар на Мартин Камбуров по диагонал.