ЦСКА-София постигна драматична победа 1:0 над Черно море с гол в продължението. В 93-ата минута Густаво Кулма спаси "червените" от нова издънка, след като преди седмица загубиха 0:2 от новака Дунав.

Отборът на Едуард Йорданеску определено имаше предимство през по-голямата част на двубоя, но бе твърде ялов в атака. Варненци дори можеха да си тръгнат с положителен резултат от "Армията", но Бакари направи фрапантен пропуск през второто полувреме.

С успеха ЦСКА-София се изкачи до четвъртото място в класирането, като в момента има равен брой точки (13) с Лудогорец, който обаче е с мач по-малко.

Първото полувреме на "Българска армия" бе доста постно откъм интересни моменти. ЦСКА-София имаше предимство във владеенето на топката, но играчите на Едуард Йорданеску бяха твърде беззъби в атака и не успяваха да създадат реална голова опасност.

По всичко личеше, че напрежението след загубата от Дунав в миналия кръг и скандала с капитана Борис Галчев влияят негативно на отбора. Тромавият Вилмар Джордан на върха на атаката бе буквално като безопасна игла. Фланговете на домакините също не работеха, като изключим някои включвания на Станислав Манолев от десния бек.

Гостите от Варна бяха добре подредени в своята половина, но за сметка на това рядко стигаха до вратата на "червените".

Единственото положение за полувремето дойде в 38-ата минута пред вратата на Черно море. Станислав Манолев се включи в атака и получи топката отдясно в наказателното поле, но направи нещо средно между удар и остро центриране, което профуча покрай далечната греда. Така двата отбора се прибраха на почивката при постно нулево равенство.

През второто полувреме ЦСКА-София увеличи натиска си в търсене на гола. Отново обаче липсваше точен завършващ удар. Арсенио шутира мощно от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата.

След час игра в игра се появи голмайсторът на "червените" Диого Виана, който замени тоталното разочарование Вилмар Джордан. И той обаче не успя да направи разликата в мача. В 65-ата минута Чанович със страхотен рефлекс изби топката точно под гредата след удар с глава на Божидар Чорбаджийски.

В 71-ата минута Черно море за малко да шокира "Армията". Мълниеносна контра на гостите изведе Бакари сам срещу вратаря, но Китанов спаси удара на нападателя - определено най-сериозният пропуск в мача. Малко след това на другата врата Чанович направи нова отлична намеса, спасявайки коварен удар на Арсенио Нунеш.

В даденото от рефера Таско Тасков ЦСКА-София стигна драматично до победата. Шимао центрира остро от фаул, Кулма отклони топката и я прати в мрежата за 1:0!

ЦСКА-София - Черно море 1:0

1:0 Кулма 90+3

ЦСКА-София: Китанов, Манолев (74 - Дюлгеров), Чорбаджийски, Перес, Недялков, Шимао, Кулма, Руи Педро (70 - Георгиев), Пинто, Арсенио, Джордан (59 - Виана)

Черно море: Чанович, Сукуп, Станчев, Николов, Венков, Паланков, Цветков, Секо (73 - Романов), Илиев, Бакари (87 - Малик), Кузма (57 - Коконов)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/7RVfQTRI8Og" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>