Дунав излъга с 1:0 Черно море и записа страхотна победа в Първа лига. Единственото попадение в мача заби Будинов в 43-ата минута.

Срещата няма да се запомни с особени футболни достойнства. На терена изобилстваше здравата битка и единоборствата, а сериозните голови положения бяха рядкост.

Все пак Дунав вкара един от шансовете си и в крайна сметка се поздрави с победата и трите точки.

Трябва да се отбележи, че русенци играха в намален състав след 70-ата минута, когато червен картон получи Тейнур Марем. Три гола на варненци пък бяха отменени поради засади.

Срещата започна скучновато, като в първоначалните минути играта се водеше основно в средата на терена, без каквито и да било голови положения пред една от двете врати.

Едва в 20-а минута дойде и първото по-сериозно положение. Тогава Марек Кузма от Черно море стреля остро, но топката профуча до вратата на Дунав.

В следващите минути варненци бяха по-активни и стигнаха до нов сериозен шанс, но отново не се стигна до попадение. В 36-ата минута Черно море успя да вкара чрез Марек Кузма, но от положение на засада и попадението бе отменено.

Две минути преди почивката Дунав отбеляза с първото си положение. Тогава  Стефан Станчев сгреши детински, като върна слабо топката към вратаря си, Будинов я застигна и прехвърли Михайлов за 1:0.

Втората част започна с шанс за Дунав. Юлиян Ненов стреля силно, но до гредата и топката излезе в аут. В 57-ата минута нов гол на Черно море бе отменен поради засада.

Варненци натиснаха и се хвърлиха здраво в атака. В 70-ата минута Дунав остана в намален състав. Тогава червен картон получи Тейнур Марем за сблъсъка със Стефан Станчев.

Гостите тръгнаха още по-масирано напред, но Дунав много правилно се защитаваше и не даваше почти никакви шансове на "моряците". До края Черно море натисна, но нямаше шанс за изравнителен гол.

ДУНАВ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0